fot. Soudal - Quick Step

3 młodych Belgów, a dokładniej mówiąc Gil Gelders, William Junior Lecerf i Warre Vangheluwe przejdą z Soudal – Quick-Step Devo Team do worldtourowej formacji zarządzanej przez Patricka Lefevere’a. Każdy z nich podpisał co najmniej 2-letni kontrakt.

Gil Gelders z pewnością będzie wzmocnieniem dla klasycznej części Soudal – Quick Step. 20-letni Belg w swojej karierze m.in. wygrywał młodzieżowy wyścig Gandawa-Wevelgem czy był 2. w Paryż-Roubaix do lat 23. Oprócz tego utalentowany młodzian ma w swoim dorobku także 2 etapy Giro Next Gen wygrywane po ambitnych atakach.

Specjalistą od jazdy po dość trudnym terenie jest z kolei William Junior Lecerf. Także 20-letni Belg w tym sezonie błyszczał m.in. podczas Tour du Rwanda, które zakończył na 3. miejscu w klasyfikacji generalnej przegrywając ze zwycięzcą o ledwie sekundę. Poza tym młody kolarz był m.in. 8. w końcowym zestawieniu Giro Next Gen czy 4. w Tour Alsace.

Najmniej oczywistym kolarzem do awansu był 22-letni Warre Vangheluwe. Zwycięzca tegorocznego Youngster Coast Challenge jest kolarzem dynamicznym, dobrze odnajdującym się w imprezach jednodniowych, acz jednocześnie nie wyróżniającym się jako największy talent swojego pokolenia. Prawdopodobnie jednak w Soudal – Quick Step zdołają wyciągnąć z niego najlepsze cechy i być może np. rozwinąć rosłego, mierzącego aż 190cm Belga w stronę bardzo mocnego pomocnika.

Gil, William i Warre, którzy pokazują, że można przejść do World Touru dzięki rozwojowi w barwach Soudal Quick-Step Devo. Zawodnicy dowodzą doskonałej pracy wykonywanej przez nasz zespół młodzieżowy. Wszyscy trzej osiągnęli w tym roku niezwykłe wyniki i mają potencjał, aby dalej się rozwijać, więc nie możemy się doczekać, aby zobaczyć ich w akcji począwszy od następnego sezonu

— powiedział na temat tych ruchów Patrick Lefevere.

Poprzedni artykułGlasgow 2023: Blanka Vas i Shirin van Anrooij po medalach wśród orliczek [wypowiedzi]
Następny artykułGlasgow 2023: Tom Pidcock wściekły na UCI po zmaganiach w MTB
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments