fot. Quick-Step Alpha Vinyl

To nie był najlepszy rok dla Juliana Alaphilippe’a (Quick-Step Alpha Vinyl), ale ostatnio Francuz wraca do swojej normalnej dyspozycji i celuje w podium w ostatnim monumencie sezonu, czyli Il Lombardia (8 października). 

Choroby oraz poważna kraksa w wyścigu Liège-Bastogne-Liège zdeterminowały sezon byłego dwukrotnego mistrza świata. Hiszpańska Vuelta pomogła mu złapać odpowiedni rytm, a ostatnio szlifował formę we włoskich klasykach – Giro dell’Emilia oraz Coppa Bernocchi. Alaphilippe głównym faworytem do zwycięstwa w „wyścigu spadających liści” z pewnością nie jest, ale nigdy nie można go wykluczać.

W czwartek odwiedził siedzibę marki Specialized w Mediolanie, gdzie udzielił wywiadu dziennikowi „La Gazzetta dello Sport”. Oto, co miał do powiedzenia na temat startu w Lombardii.

– Bardzo się cieszę, że na zakończenie sezonu mogę się ścigać tutaj, we Włoszech. Jestem bardzo zmotywowany, aby uzyskać dobry wynik w wyścigu Il Lombardia i pozytywnym akcentem zakończyć sezon. Kraksa w Liège i to, co działo się później to były dla mnie trudne momenty. Teraz nie jestem w najwyższej formie, ale chęci mi nie brakuje. Dobrym wynikiem będzie miejsce na podium

– mówił „LouLou”, jak pieszczotliwie nazywany jest Alaphilippe.

Francuzowi będą towarzyszyli Fausto Masnada, który w ubiegłorocznej edycji uległ tylko Tadejowi Pogačarowi, były zwycięzca Piccolo Giro di Lombardia Andrea Baggioli, szesnastokrotny uczestnik Lombardii Dries Devenyns, Mikkel Honoré, Ilan Van Vilder, Mauri Vansevenant oraz Louis Vervaeke, który dzisiaj (6 października obchodził 29. urodziny).

– To jest ostatni monument w sezonie i nasz przedostatni wyścig. Na wyścigach Bernocchi oraz Piemonte zaprezentowaliśmy się solidnie i teraz jesteśmy bardzo zmotywowani, aby uzyskać jak najlepszy wynik. Julian jest naszym liderem, wokół niego jest silna drużyna, więc jesteśmy pewni siebie

– dodaje Davide Bramati, dyrektor sportowy w drużynie Quick-Step Alpha Vinyl.

Jak do tej pory Julian Alaphilippe startował w wyścigu Il Lombardia czterokrotnie. Najlepszy rezultat uzyskał w 2017 roku, kiedy to był drugi.

Pełny skład „Watahy” na Il Lombardia 2022: 

Julian Alaphilippe (FRA)
Andrea Bagioli (ITA)
Dries Devenyns (BEL)
Mikkel Honoré (DEN)
Ilan Van Wilder (BEL)
Mauri Vansevenant (BEL)
Louis Vervaeke (BEL)

Przedstawiciel portalu Naszosie.pl jest na wyścigu Il Lombardia. Zapraszamy do śledzenia naszych relacji oraz zaglądania do mediów społecznościowych. 

Poprzedni artykułCzy kolarze to maskotki nie mające przestrzeni osobistej? [video]
Następny artykułTour de Pologne 2023: Wyciekł pełen przebieg 1. etapu oraz informacje o reszcie trasy
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments