Bardzo doświadczony Dries Devenyns będzie kontynuował profesjonalną karierę kolarską jeszcze przez przynajmniej jeden sezon. 39-latek zostaje w drużynie Patricka Lefevere’a. 

Devenyns odegrał ważną rolę w zwycięstwie Remco Evenepoela w hiszpańskiej Vuelcie. Na co dzień jest oddanym pomocnikiem i wartościowym kolarzem, który wprowadza dobrą atmosferę i dzieli się doświadczeniem.

– Oczywiście, nie mogę się już doczekać kolejnego sezonu. Zdaję sobie sprawę, że wciąż realizuję swoje marzenie z dzieciństwa. Kibice kolarstwa w Belgii i na świecie postrzegają nas jako najważniejszą drużynę. Wciąż mam motywację do tego, aby budować formę, być silnym podczas wyścigów, dobrze współpracować z moimi kolegami i walczyć o zwycięstwa. Miło jest ścigać się w jednej drużynie przez tyle lat, bo jesteśmy już właściwie przyjaciółmi. Te dobre relacje przynoszą odrobinę ulgi w cierpieniu podczas ścigania

– powiedział Belg, który przedłużył kontrakt z Quick-Stepem o rok.

Pełny wywiad z Driesem Devenynsem można obejrzeć TUTAJ.

Poprzedni artykułQ36.5 Pro Cycling Team zaprezentowany
Następny artykułDomenico Pozzovivo: „Czuję się dobrze w zespole i chciałbym w nim pozostać”
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments