fot. Szymon Gruchalski / Tour de Pologne

W dniu przerwy podczas wyścigów trzytygodniowych wszyscy kolarze oraz członkowie obsługi przechodzą testy na koronawirusa. Pozytywne wyniki tychże wyeliminowały z dalszego ścigania dwójkę zawodników – Mathiasa Norsgaarda i Jarrada Driznersa. Dodatkowo na starcie nie stanie z powodu bliżej nieokreślonej choroby Eduardo Affini.

Nie można mieć jeszcze 100-procentowej pewności, że na Duńczyku i Belgu zakończy się lista kolarzy opuszczających kolumnę 77. La Vuelta ciclista a España, ale jedno jest pewne – zawodników Movistar Teamu i Lotto Soudal już dłużej nie będziemy mogli oglądać. Tym samym z peletonem pożegnało się już 22 kolarzy, z czego 13 z nich uczyniło to z powodu pozytywnych wyników testów na koronawirusa. W walce pozostaje zatem 161 zawodników, którzy to jutro staną do 10. etapu – jazdy indywidualnej na czas.

Co prawda nie pozytywny wynik testu na koronawirusa, ale ogólnie choroba wyeliminowała także Eduardo Affiniego. Obsługa medyczna zespołu Jumbo-Visma stwierdziła, że Włoch nie stanie na starcie kolejnego odcinka.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
W.C.
W.C.

Dwa słowa, brak słów.