fot. Jumbo-Visma

Aike Visbeek – członek kierownictwa belgijskiego zespołu przyznał w rozmowie z Het Nieuwsblad, że chciałby dać Dumoulinowi nowe zajęcie.

Holender już kilka miesięcy temu zapowiedział, że obecny sezon jest jego ostatnim w zawodowym peletonie. Przynajmniej w roli zawodnika, bo z pewnością znajdą się ekipy, które będą chciały skorzystać z jego dużego doświadczenia. Jeden chętny już jest.

– Moglibyśmy zrobić postęp, jeśli chodzi o jazdę indywidualną na czas. Współpracujemy z naszym dostawcą rowerów – Cube nad ulepszeniem osiągów. To wymaga nie tylko zasobów, ale także ludzi. Myślę, że kimś, kto mógłby nam pomóc, jest Tom Dumoulin. Jeśli chciałby nawiązać z nami współpracę, bardzo chętnie go zaangażujemy

– mówił w wywiadzie dla Het Nieuwsblad Visbeek.

Choć w porównaniu do wielu innych ekip World Touru, budżet Intermarche wypada blado, to nawiązanie współpracy z mistrzem świata i zwycięzcą Giro d’Italia z 2017 roku nie jest abstrakcją. Holendra do zespołu może przyciągnąć nie tylko świetna atmosfera (o której w wywiadzie z nami mówił Jan Hirt), ale też sama osoba Visbeeka. Panowie współpracowali wspólnie w Sunwebie w czasach, gdy Dumoulin osiągał największe sukcesy. Czas pokaże, czy teraz zdecydują się na kolejny wspólny projekt.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments