van vleuten tour de france femmes 2022
Movistar Team

Uznawana za faworytkę 1. edycji Tour de France Femmes Annemiek van Vleuten (Movistar) wyjawiła dzisiaj, że przyczyną strat poniesionych przez nią na ostatnich dwóch odcinkach imprezy jest niedyspozycja, którą zaczęła odczuwać tuż po rozegraniu niedzielnego etapu.

Trapiąca doświadczoną Holenderkę choroba uniemożliwiła jej przyjmowanie posiłków i właściwą regenerację, dotąd nie pozwalając na podjęcie walki na oczekiwanym przez wszystkich poziomie.

To zaczęło się dwie godziny po zakończeniu pierwszego etapu, czułam się nie najlepiej. Nie mogłam jeść ani pić, byłam bardzo zmęczona. Czułam się wypompowana,

– powiedziała po zakończeniu 3. etapu 1. edycji Tour de France Femmes Annemiek van Vleuten (Movistar).

Liderka Movistaru zdradziła, że na (teoretycznie) dedykowanym sprinterkom poniedziałkowym odcinku była ona w stanie dobrze ukryć swoją słabość. To samo nie było jednak możliwe podczas pokonywania pagórkowatej końcówki etapu z metą w Épernay.

Wczoraj czułam się bardzo źle, więc ukończenie etapu na takim miejscu było dla mnie sukcesem. Dzisiaj po raz pierwszy udało mi się zjeść normalne śniadanie, dlatego wydawało mi się, że będzie w porządku, ale za 24 godziny choroby zawsze trzeba zapłacić jakąś cenę.

Jak zaobserwowała jadąca na motocyklu Iris Slappendel, żołądkowa niedyspozycja zmusiła też Van Vleuten do zrobienia bardzo awaryjnego postoju we wczesnej fazie wtorkowej rywalizacji. Liderka hiszpańskiej drużyny utrzymuje jednak, że od rana czuje się coraz lepiej, dlatego z ostrożnym optymizmem patrzy w najbliższą przyszłość.

Znowu poniosłam jakieś straty, ale kiedy obudziłam się wczoraj, nie myślałam nawet o ukończeniu wyścigu. Wciąż w nim jadę i moje samopoczucie jest coraz lepsze, więc muszę zachować optymizm,

– zakończyła 39-letnia Holenderka.

Po rozegraniu trzech etapów 1. edycji Tour de France Femmes, Annemiek van Vleuten (Movistar) zajmuje 9. miejsce w klasyfikacji generalnej. Jej strata do prowadzącej Marianne Vos (Jumbo-Visma) wynosi 1:14.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments