fot. UAE Team Emirates

Przed piątym etapem wyścigu Tour de France z Lille do Wallers-Arenberg wszyscy kolarze obawiali się kontuzji i strat czasowych. Polacy, którzy ścigają się na francuskich szosach nie walczą w klasyfikacji generalnej, więc celem było dojechanie do mety w całości. Na szczęście wszystkim się to udało, a poniżej prezentujemy zmęczone twarze biało-czerwonych po trudnym „dniu w biurze”. 

Rafał Majka z drużyny UAE Team Emirates dojechał do mety na 120. miejscu. Po etapie zamieścił tweet z opisem „Dirty Ride”, czyli po angielsku „brudna jazda”.

Kamil Gradek, z którym wywiad przeprowadziliśmy podczas pierwszego dnia przerwy, dojechał 112. Po zakończeniu rywalizacji napisał na Instagramie, że potrzebny jest mu prysznic. Na szczęście „Gradziu” jest cały i zdrowy w przeciwieństwie do jednego z liderów ekipy Bahrain-Victorious Jacka Haiga, który wycofał się z wyścigu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Kamil Gradek (@kamil_gradek)

Maciej Bodnar był 119. Mistrzowi Polski w jeździe indywidualnej na czas także udało się uniknąć nieszczęść.

fot. TotalEnergies

Łukasz Owsian, który dbał o to, aby zaopiekowany był Nairo Quintana, zameldował się na mecie na 51. pozycji. Kolumbijczyk mówił po etapie hiszpańskojęzycznym mediom, że jest zadowolony z pracy zespołu, więc job done, Łukasz!

fot. Arkea-Samsic
Poprzedni artykułSimon Clarke: „Przyjechałem do Europy 20 lat temu i teraz moje marzenia się spełniły”
Następny artykułTour de France 2022: Gdzie bruki ulokowały faworytów? [przegląd generalki]
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments