fot. SprintCycling2022

Hiszpański wielki tour postanowił uczcić Gran Salida w Holandii specjalną koszulką lidera, która będzie używana w trakcie trzech etapów rozgrywanych w tym kraju.

Tegoroczna, czyli 77. edycja wyścigu Vuelta a España rozpocznie się w Utrechcie, w Holandii, a kolejne dwa etapy również odbędą się w Kraju Tulipanów. W związku z tym organizatorzy wyścigu postanowili zaprojektować specjalną koszulkę z motywami holenderskich barw, którą lider wyścigu będzie nosił podczas pierwszych trzech odcinków wyścigu.

Autorem tej koszulki jest Mattijs van Bergen, którego klientką była między innymi holenderska królowa Máxima Zorreguieta Cerruti d’Orange-Nassau. Ma ona pomarańczowo-niebiesko-białe motywy nawiązujące do narodowych barw tego kraju.

Po tym, jak kolarze wrócą do Hiszpanii lider ponownie założy tradycyjną czerwoną koszulkę sponsorowaną przez Carrefour. Kolarz przewodzący w klasyfikacji punktowej założy zielony trykot Škody, najlepszy młodzieżowiec tradycyjnie będzie jeździł w bieli (sponsor Plenitude), zaś król gór w białej w niebieskie grochy, której patronem będzie hiszpańska loteria państwowa Loterias y Apuestas del Estado.

Przypomnijmy, że firmą, która szyje koszulki liderów dla La Vuelty jest włoska marka Santini.

Hiszpański wielki tour potrwa od 19 sierpnia do 11 września. Po powrocie z Holandii etapy będą rozgrywane w Kraju Basków, następnie w Kantabrii i Asturii, aż w końcu wyścig przeniesie się na wybrzeże Morza Śródziemnego.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments