fot. Burgos-BH

Hiszpan Jose Manuel Diaz został pozyskany przez drużynę Burgos-BH. 27-latek nie ścigał się przez kilka ostatnich miesięcy, ponieważ wcześniej był kolarzem zawieszonej z powodu wojny na Ukrainie drużyny Gazprom-RusVelo. 

Drużyna Burgos-BH nazywa kolarza pochodzącego z Galicji jako jednego z najbardziej utalentowanych hiszpańskich zawodników. Hiszpanie przypominają, że Diaz wygrał w 2021 roku wyścig Tour of Turkey, a także, iż plasował się w „top 10” francuskich wyścigów etapowych Limousin oraz l’Ain.

Sam zawodnik przyznał, że pomimo problemów z drużyną Gazprom-RusVelo nie przestawał trenować i mieć nadziei na powrót do ścigania.

– Nigdy nie straciłem radości z kolarstwa i trenowałem z nadzieją, że szybko wrócę do ścigania. Jestem bardzo szczęśliwy, że otrzymałem możliwość jeżdżenia w drużynie Burgos-BH. Ta drużyna ma także bardzo dobry kalendarz startów. Mam nadzieję, że odniosę jeszcze w tym sezonie jakieś zwycięstwo i że będę odgrywał główne role na Vuelcie

– powiedział Jose Manuel Diaz.

Z kolei dyrektor techniczny drużyny Burgos-BH David Cantera powiedział, że pozyskanie Diaza jest zdecydowanie wzmocnieniem drużyny, które chce stawać się coraz silniejsza.

– Jose Manuel jest kolarzem, który wzmacnia nasz skład i jesteśmy pewni, że będzie w stanie powtórzyć to, czego dokonał w 2021 roku. Jego kontrakt obowiązuje do końca przyszłego sezonu, co jest jasnym sygnałem, że drużyna Burgos-BH chce być silniejsza z każdym sezonem

– dodał Cantera.

Jose Manuel Diaz powinien zadebiutować w barwach nowego zespołu jeszcze w czerwcu.

Przypomnijmy, że podczas szesnastego etapu tegorocznej edycji Giro d’Italia część kolarzy zaprotestowała przeciwko temu, że Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) zawiesiła drużynę Gazprom-RusVelo i tym samym pozbawiła z dnia na dzień pracy wielu osób. Więcej na ten temat można przeczytać > TUTAJ

Poprzedni artykułArnaud De Lie: „Cieszę się, że mogę nagrodzić pracę drużyny zwycięstwem”
Następny artykułKobiece mistrzostwa Afganistanu odbędą się… w Szwajcarii
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments