fot. Terengganu Polygon Cycling Team

Kolarstwo ulega coraz większej internacjonalizacji i to jest fakt. Nowym krajem, który po raz pierwszy w historii będzie miał swojego przedstawiciela w jednej z dwóch najwyższych dywizji jest Mongolia. Znany i lubiany przez internautów Jambaljamts Sainbayar trafi do Burgos-BH.

Dziesiątki państw na świecie mogły na różnych etapach rozwoju kolarstwa śledzić swojego przedstawiciela na najwyższym poziomie. Wśród nich nigdy jednak nie było Mongolii, której kolarze ścigali się jako amatorzy bądź w kontynentalnych grupach. To się zmieni za sprawą tego, że hiszpańska drużyna Burgos-BH sięgnęła po najbardziej znanego z Mongołów – słynącego z ucieczek, dynamicznego Jambaljamtsa Sainbayara.

W dorobku zawodnika z Mongolii znajdziemy 10 zwycięstw w wyścigach UCI, w tym 5 zawodowych triumfów. Najważniejszym jest wygrana w klasyfikacji generalnej Tour of Thailand z 2021 roku. To właśnie w tamtym sezonie świat lepiej poznał Jambaljamtsa Sainbayara, bowiem ten przez większość dnia uciekał podczas Mistrzostw Świata w Leuven. Wiecznie uśmiechnięty Mongoł zyskał zresztą fanów na całym świecie, o czym świadczą reakcje na Twitterze na fakt jego transferu do Burgos-BH.

Poprzedni artykułTadej Pogačar: „Chcę przejąć tęczową koszulkę od Mathieu van der Poela”
Następny artykułMedia: Wout van Aert pojedzie Giro d’Italia 2024 na klasyfikację generalną
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Tuio
Tuio

Liczba reprezentantów na Mistrzostwach Świata…
Polska 1 kolarz,
Mongolia 1 kolarz.
Brawo my ;/ lol