fot. Quick-Step Alpha Vinyl

Odma płucna Juliana Alaphilppe’a została całkowicie wyleczona. To oznacza, że Francuz może w końcu wznowić treningi.

To nie była udana wiosna dla „D’Artagnana”. Momenty z udziałem mistrza świata, które większość kibiców zapamięta najmocniej, to nie jego kolejne triumfy (ten był tylko jeden, na etapie Itzulia Basque Country), a upadki. Najpierw ten ciekawie prezentujący się na zdjęciach, gdy Francuz wraz z resztą peletonu został właściwie zdmuchnięty przez silnie wiejący wiatr. Później, gdy podczas Liege-Bastogne-Liege stracił przytomność po uderzeniu w drzewo i udzielić mu pomocy zdecydował się Romain Bardet.

Jednym z efektów drugiego z tych zdarzeń była odma opłucnowa, która sprawiła, że przez długi czas musiał powstrzymywać się od trenowania. Teraz w końcu okres ten dobiegł końca, a Francuz wreszcie może wrócić na rower. Niestety jeszcze nie na szosę.

Mistrz świata – Julian Alaphilippe przeszedł kolejne badania w szpitalu w Herentals. Te wykazały, że odma opłucnowa, której nabawił się trzy tygodnie temu w wyniku kraksy z Liege-Bastogne-Liege, została całkowicie wyleczona. To oznacza, że jest gotowy, by wznowić lekkie treningi na trenażerze rolkowym.

Na koniec warto przypomnieć, że głównym celem Alaphilippe’a na drugą część sezonu jest Tour de France, do którego pozostało już tylko siedem tygodni. Czy Francuz zdoła do tego czasu wrócić do optymalnej formy?

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments