fot. Santos Tour Down Under/Twitter

Nicholas Dlamini – olimpijczyk z Tokio i zawodnik, który brał udział w barwach Team Qhubeka NextHash w Tour De France – będzie kontynuował swoją karierę w barwach Team Qhubeka. Drużyna będzie liczyła 14 kolarzy.

Tym samym afrykańska ekipa zarejestrowana we Włoszech będzie mogła liczyć na doświadczenie kolarza mającego za sobą 4,5 sezonu na poziomie World Touru, a 26-letni Nic Dlamini nie będzie zmuszony do zakończenia kariery. Można powiedzieć, że obie strony wygrywają na takim układzie.

Team Qhubeka to będzie niezwykle młody zespół, a ich barwy przyodzieją w sezonie 2022 różnorodne talenty z RPA, Erytrei, Etiopii, Rwandy i Włoch. Organizacja ta od lat odgrywa kluczową rolę w kolarstwie w swoim regionie, a ponad 50 kolarzy z Afryki miało okazję rozwijać się dzięki ich programowi rozwoju i ścigać się na najwyższym poziomie, jak chociażby Samuele Battistella, który właśnie jako kolarz młodzieżowej Qhubeki został mistrzem świata do lat 23 w 2019 roku.

Drużyna będzie kontynuowała swoją działalność jedynie jako zespół UCI Continental w 2022 roku. Niezmienna pozostaje wizja drużyny – jest nią dalsze docieranie do nowych odbiorców dla kolarstwa w Afryce i nie tylko, można by rzec, że są oni zaangażowani w zmianę życia poprzez rowery. Sama Qhubeka jest przecież organizacją charytatywną.

Zespół Qhubeka oznacza iść naprzód, a my będziemy nadal iść do przodu, zmieniając życie ludzi, zapewniając nadzieję, możliwości i mobilność. Nasz zespół skupia się na treningu i wyścigach, ale w równym stopniu chodzi o rozwój i społeczność. Jesteśmy bardzo podekscytowani naszym zespołem UCI Continental na ten rok, a także naszymi niesamowitymi partnerami. Chcę podziękować naszej społeczności fanów za wsparcie i wiadomości

— opowiedział o swojej ekipie jej dyrektor Ryder Douglas.

Skład formacji Team Qhubeka na sezon 2022:

Nicholas Dlamini – 26 lat (RPA – mentor i kolarz)

Dlamini przeszedł na zawodowstwo w 2016 roku. Niedługo po awansie do seniorskiej ekipy Qhubeki zdobył koszulkę króla gór w swoim pierwszym wyścigu jako zawodowiec na australijskim Tour Down Under, co powtórzył podczas Tour of Britain w tym samym roku. Kontuzja ręki skróciła większość jego sezonu 2019, ale w 2021 trafił na pierwsze strony gazet, kiedy został wybrany do udziału w Tour de France, a także reprezentował RPA na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Renus Uhiriwe – 20 (Rwanda)

Mistrz Afryki juniorów z 2019r. początkowo miał trudności z przystosowaniem się do warunków wyścigowych w Europie, ale pod koniec sezonu zaczął radzić sobie w wyścigach. Zespół wierzy, że Renus zacznie się ścigać na wysokim poziomie w 2022 roku i wykorzysta swój potencjał.

Negasi Abreha – 21 lat (Etiopia)

Pomimo braku możliwości powrotu do domu od czasu przybycia do Włoch na początku 2020 roku z powodu trwającego konfliktu w jego rodzinnym regionie w Etiopii, Negasi pozostał zaangażowany i koncentruje się na zdobyciu profesjonalnego kontraktu dla siebie. Mistrz Etiopii 2019 jest zdeterminowany, aby doświadczenie zdobyte w ostatnich dwóch sezonach w tej drużynie zamienić na zwycięstwa.

Ghebrehiwet Birhane – 21 (Erytrea)

Poprzedni sezon Ghebrehiweta został przerwany przez wypadek na początku sezonu, w wyniku którego doznał poważnej kontuzji. Ukończył pracę rehabilitacyjną i jest zdeterminowany, aby wykorzystać trudne lekcje wyniesione z zeszłego roku.

Kevin Bonaldo – 21 lat (Włochy)

Kevin był głównie pomocnikiem przez większość zeszłego sezonu, ale udało mu się ukończyć 6 imprez w pierwszej dziesiątce. Będzie kluczowym liderem zespołu w 2022 roku.

Mattia Guasco – 21 lat (Włochy)

Mattia ciężko pracował dla zespołu przez ostatnie dwa sezony, a teraz ma za zadanie wykorzystać zdobyte teraz doświadczenie i zaliczyć kilka dobrych występów.

Luca Coati – 22 lata (Włochy)

Luca dołączył do zespołu Qhubeka w 2021 roku jako zawodnik kończący swoją obecność w kategorii poniżej 23 roku życia. W ciągu sezonu osiągnął kilka doskonałych wyników i miał zostać przetransferowany do zespołu World Tour. Życie potoczyło się jednak inaczej. Poza licznymi miejscami w pierwszej dziesiątce i miejscami na podium w wyścigach dla orlików, Luca wygrał dwa wyścigi we Włoszech. Dobrze spisywał się również podczas jazdy jako członek Team Qhubeka Assos w Norwegii i Słowenii. To ogromny talent, który zasłużył na awans sportowy i oby ta ekipa pozwoliła mu go uzyskać.

Travis Stedman – 19 lat (RPA – nowy zawodnik)

Travis dołącza do zespołu świeżo po zwycięstwie w 947 Ride Joburg. Ten utalentowany młody kolarz musi jeszcze w pełni stawić czoła wyzwaniu w postaci wyścigów w Europie, ale doświadczenie, które zdobył podczas mistrzostw świata w 2021 roku w Belgii z pewnością mu pomoże.

Nahom Zeray Araya – 19 lat (Erytrea – nowy zawodnik)

Mając zaledwie 19 lat Nahom był objawieniem Tour Rwanda 2021, kończąc jako pierwszy afrykański kolarz – był 9. w klasyfikacji generalnej. Ten utalentowany kolarz jest chętny, by stać się jednym z najlepszych orlików na świecie.

Efrem Gebrehiwet Araya – 19 lat (Erytrea – nowy zawodnik)

Efrem to czwarty kolarz mistrzostw Erytrei z 2021 roku. Chętnie sprawdzi się przeciwko najlepszym zawodnikom do lat na świecie i dopisze swoje nazwisko do stale rosnącej listy erytrejskich kolarzy na poziomie WT.

Jacopo Meneghotto – 21 lat (Włochy – nowy zawodnik)

Szybki Jacopo osiągnął aż 7 miejsc w pierwszej dziesiątce we wspaniałym dla siebie sezonie 2021. Chce wzbogacić swoje kolarskie doświadczenie, ścigając się w międzynarodowych imprezach w całej Europie. Ekipa jest podekscytowana jego talentem sprinterskim i przekonana, że wygra niejeden wyścig.

Nicolo Parisini – 21 lat (Włochy – nowy zawodnik)

Nicolo to kolejny młody kolarz, który zaczął osiągać wysoki poziom, kończąc z 7 miejscami w pierwszej dziesiątce w drugiej części sezonu 2021.

Raffaele Mosca – 18 lat (Włochy – nowy zawodnik)

Raffaele zakończył karierę juniorską z trzema wspaniałymi zwycięstwami i ponad 20 miejscami w pierwszej dziesiątce w 2021 roku. Jest jedną z nadziei dla włoskiego kolarstwa i teraz przed nim okres intensywnego rozwoju.

Alessandro Iacchi – 22 lata (Włochy – nowy zawodnik)

Alessandro osiągnął pewne stabilne i obiecujące wyniki na początku jako zawodnik do lat 23, co zapewniło mu miejsce w profesjonalnym zespole. Niestety jego rozwój utknął w miejscu podczas jazdy w zawodowych szeregach. Młody Włoch wnosi do zespołu cenne doświadczenie ma za zadanie pomóc w rozwoju młodszym kolegom, jednocześnie samemu podnosząc swoje umiejętności.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments