Polska ekipa ZTPL.CC eRacing Team ścigająca się na platformie Zwift w jednej z najbardziej prestiżowych serii wyścigów, czyli w Zwift Racing League, odniosła kolejny duży sukces. Podczas 4. etapu, który rozgrywany był w specyficznej formie drużynowej jazdy na czas, nasi zawodnicy zajęli doskonałe – 3. miejsce.

Polacy jechali w sześcioosobowym składzie, do którego należeli: Bartosz Wesoły, Paweł Kalita, Wiktor Gindorowicz, Piotr Truszczyński, Jan Czapliński oraz Maciek M. (znany jako „Stu”). Podobnie jak na szosie, zasady drużynowej jazdy na czas były takie, iż czas drużyny mierzono po przejeździe przez linię mety czwartego zawodnika ekipy.

Trasa mierzyła 25 kilometrów i zawierała zaledwie 132 metry przewyższenia, więc zdecydowaniem kluczem do sukcesu była bardzo wysoka moc absolutna i jak najpłynniejsza współpraca całego składu. Polacy pokazali się ze świetnej strony i uzyskali czas 30 minut oraz 11 sekund. Druga drużyna – duńskie Fusion pokonało wcześniej wspomniany dystans w 29 minut i 57 sekund. Zwyciężyli reprezentanci międzynarodowego zestawienia ekipy Toyota CRYO, którzy zanotowali wynik 29 minut i 47 sekund.

W klasyfikacji generalnej całego cyklu Polacy zajmują trzecie miejsce. Trzymamy kciuki za dalsze dobre rezultaty podczas kolejnych edycji!

Poprzedni artykułRemco Evenepoel: „Dziś było na granicy bezpieczeństwa przez sporo kamieni”