fot. UAE Team Emirates

UAE Team Emirates poinformowała, że Maximiliano Richeze ponownie dołącza do drużyny, a jego kontrakt będzie obowiązywał do końca wyścigu Giro d’Italia. Tym samym potwierdziły się doniesienia włoskiego dziennika „La Gazzetta dello Sport”, o których pisaliśmy TUTAJ.

Po zakończeniu sezonu 2021 kontrakt 38-letniego Argentyńczyka nie został odnowiony. Początkowo Richeze mówił, że interesuje go wyłącznie umowa z zespołem rangi World Tour, ale na początku stycznia portal Ciclismo Internacional poinformował, że kolarz postanowił „przeczekać” w argentyńskiej drużynie trzeciej dywizji Chimbas Te Quiero. 

Następnie „La Gazzetta” podała, że bardzo prawdopodobna jest opcja, że Richeze ponownie dołączy do UAE Team Emirates, z tym że wyłącznie na kilka miesięcy. Dziś zostało to oficjalnie potwierdzone.

– Jestem zadowolony, że wracam i że będę pomagał drużynie, w której spędziłem dwa lata. To jest wyjątkowy zespół i dziękuję Mauro [Gianettiemu] za to, że dał mi szansę pożegnać się z kolarstwem w zupełnie inny sposób. Wydaje się, że jest to idealne miejsce, aby zakończyć karierę

– powiedział Max Richeze, cytowany przez oficjalną stronę internetową drużyny UAE Team Emirates.

Szansa na zaproszenie Argentyńczyka ponownie do zespołu pojawiła się po tym, jak okazało się, że z powodu kontuzji pierwsze miesiące sezonu 2022 straci Alvaro Hodeg. Kolumbijski sprinter przeszedł do UAE Team Emirates z Quick-Stepu.

– Nieobecność Hodega sprawiła, że zwolniło nam się miejsce, a Richeze jest odpowiednią osobą, by je wypełnić. Zna atmosferę i strukturę drużyny i nie potrzebuje żadnego zapoznawania się. Widzieliśmy także jego dyspozycję w ostatnich wyścigach w Argentynie, która pokazywała, że jest na wysokim poziome fizycznym. Było to więc dla nas oczywisty ruch i wiem, że Max również jest z tego bardzo zadowolony.

Jednocześnie życzymy Alvaro wszystkiego najlepszego w jego rekonwalescencji. To był poważna kontuzja, ale jesteśmy pewni, że w drugiej części sezonu wróci jeszcze silniejszy

– powiedział Mauro Gianetti.

Max Richeze podpisał kontrakt z UAE Team Emirates przed sezonem 2020. Był rozprowadzającym Fernando Gavirii, z którym wcześniej współpracował w Quick-Stepie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments