fot. UAE Team Emirates

Choć mamy już styczeń, wciąż nie wiadomo, w jakim zespole będzie się w tym roku ścigał Maximiliano Richeze. Niewykluczone jednak, że Argentyńczyk wróci na chwilę do UAE Team.

Richeze to Argentyńczyk, który w czasie swojego pobytu w Deceuninck-Quick Step był uważany za jednego z najlepszych rozprowadzających na świecie. W 2020 roku przeszedł do UAE Team, by wesprzeć Fernando Gavirię, jednak jego obecność wcale nie sprawiła, że Kolumbijczyk zaczął nawiązywać do sukcesów osiąganych w barwach ekipy Patricka Lefevere’a.

Przygoda 38-latka z arabską ekipą zakończyła się więc po dwóch latach. Ten jednak nie zamierzał jeszcze kończyć kariery i pod koniec grudnia można było przeczytać, że interesują go wyłącznie starty w barwach ekipy jeżdżącej w World Tourze. Mimo to, na początku tego roku rozpoczął starty w argentyńskim Chimbas Te Quiero, co ma mu umożliwić pozostanie w wysokiej formie.

Według La Gazzetta dello Sport istnieje spora szansa, że Argentyńczyk, po kilkutygodniowej przerwie, wróci do UAE Team Emirates. Jeśli ich informacje się potwierdzą, doświadczony kolarz będzie częścią ekipy do Giro d’Italia, po którym zakończy swoją karierę.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments