fot. Uno-X Pro Cycling Team

Organizatorzy Volta a Catalunya odkryli karty przed tegorocznym wyścigiem. W Hiszpanii pojawi się m.in. Uno-X Pro Cycling Team. Zabraknie natomiast Alpecin-Fenix.

Brak tego drugiego zespołu nie powinien być dużą niespodzianką. Od ubiegłego sezonu ekipa z Mathieu van der Poelem na pokładzie może startować w każdym wyścigu rangi World Touru, ale nie musi tego robić. W zeszłym roku odpuściła na przykład starty w Itzulia Basque Country, Tour de Romandie i Volta a Catalunya. Teraz wiadomo, że start w Katalonii odpuści także w tym roku, co może być spowodowane tym, że nie ma zbyt wielu górali, a właśnie tacy zawodnicy dostają najwięcej szans podczas tego wyścigu.

Nie będzie więc Alpecin-Fenix, ale będzie za to inny szybko rozwijający się zespół – Uno-X Pro Cycling Team. Jak niedawno pisaliśmy, norweska ekipa marzy o starcie w tegorocznym Tour de France, a przecież jeszcze w 2019 roku jeździła w trzeciej dywizji. Jeśli 4. drużynie rankingu Europe Tour 2021 udałoby się załapać na listę startową Wielkiej Pętli, to z pewnością przyda jej się doświadczenie w nieco krótszych etapówkach należących do World Touru.

Jak na razie nie startowała w ani jednym takim wyścigu. W zeszłym roku wystąpiła wprawdzie w czterech wyścigach zaliczanych do „Kolarskiej Ligi Mistrzów”, a jej kolarze pokazywali się w nich z dobrej strony, ale każdy z nich był jedynie klasykiem. Teraz, jak widać, ekipa zamierza postawić kolejny krok na drodze rozwoju i spróbować swoich sił w wyścigu zupełnie innego typu. Być może okaże się to szansa dla braci Johannesenów, którzy błyszczeli podczas ostatniego Tour de l’Avenir?

Poza Norwegami, w Wyścigu Dookoła Katalonii zobaczymy Arkea-Samsic, która w przeciwieństwie do Alpecin-Fenix postanowiła w tym przypadku skorzystać z prawa do startu we wszystkich wyścigów należących do World Touru. Kolejnym zagranicznym zespołem z dziką kartą jest Gazprom-Rusvelo z Ilnurem Zakarinem na pokładzie. Poza tą trójką organizatorzy zdecydowali się zaprosić jedynie ekipy hiszpańskie – Burgos BH, Caja Rural, Kern Pharma i Fundacion Euskadi.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr

To tak ma być? Z przyszłorocznym czy tegorocznym jednak? 😉

inbound6467488626570398654.jpg