fot. Bahrain-McLaren

Organizatorzy Saudi Tour 2022 ogłosili 16 zespołów, które wezmą udział w ich imprezie. Połowa z nich pochodzi z World Touru, acz o dziwo peleton będzie liczył jedynie 112 zawodników.  Wyścig rusza 1 lutego i potrwa 5 dni.

Po reaktywacji imprezy w 2020 roku udało się póki co zorganizować w Arabii Saudyjskiej jeden wyścig. W zeszłym roku pandemia nie pozwoliła kolarzom stanąć na starcie, były obawy, że w tym roku sytuacja może się powtórzyć. Póki co organizatorzy są jednak dobrej myśli i ogłosili jakie ekipy staną na starcie Saudi Tour 2022.

Co dość zabawne to fakt, że wyselekcjonowano ledwie 16 zespołów, choć można podejrzewać, że chętnych było dużo więcej. Mamy prawdziwe gwiazdy – plany mówią bowiem, że Lotto Soudal zabrać może Caleba Ewana, w Borze pojawić miałby się Sam Bennett, a w Team BikeExchange – Jayco zadebiutowałby Dylan Groenewegen.

Z drugiej strony na liście startowej znajduje się np. Kuwait Pro Cycling Team, ekipa, której na ten moment nie ma na listach UCI, co oznacza, że nie przeszła weryfikacji licencyjnej. Realnie może to sprawić, że tak różny poziomem peleton w trakcie etapów będzie się redukował do kilkudziesięciu osób, co z pewnością nie będzie wyglądało zbyt widowiskowo.

Trasa
Impreza jest dedykowana przede wszystkim sprinterom, którym poświęcone jest 4 z 5 etapów, acz nie zabraknie kilku mniejszych hopek, na których będzie można dzielić peleton. W Arabii Saudyjskiej z pewnością może też powiać, więc World Teamy mogą pokusić się o trening wachlarzy w wyścigowych warunkach. Klasyfikacja generalna z pewnością rozstrzygnie się na 4. odcinku z podjazdem kończącym się 9km przed metą.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments