Enrico Poitschke
fot. Team Bahrain Victorious

Niedługo potrwała przerwa Enrico Poitschke od pracy jako dyrektor sportowy. 52-letni Niemiec zasila drużynę Team Bahrain Victorious na tym stanowisku.

Jeśli nie kojarzą Państwo tej postaci to w maksymalnym skrócie – Enrico Poitschke był zawodowym kolarzem w latach 2001-08, reprezentował w tym czasie m.in. Milram. Po zakończeniu kariery w 2010 roku dołączył do sztabu świeżo założonej formacji Team NetApp – wówczas kontynentalnej drużyny, z którą przeszedł przez wszystkie szczeble jako dyrektor sportowy. W październiku zeszłego roku Ralph Denk zrezygnował z usług swojego kolegi.

Tym samym bardzo doświadczony już na stanowisku dyrektora sportowego Enrico Poitschke zostaje kolegą klubowym m.in. Michała Gołasia, który miejmy nadzieje pójdzie w ślady Niemca jeśli chodzi o odnoszone sukcesy. Team Bahrain Victorious to obecnie najbardziej polska ekipa w World Tourze, albowiem jej barwy reprezentować będą Kamil Gradek i Filip Maciejuk.

Poprzedni artykułSaudi Tour 2022: 16 ekip na starcie
Następny artykułFrancja wprowadza obowiązek bycia zaszczepionym dla sportowców
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments