fot. Canyon-SRAM

Rolf Aldag zastąpi na stanowisku dyrektora sportowego Enrico Poitschke, który był związany z nią od początku istnienia, czyli od 2010 roku. Drużyna BORA-hansgrohe przeprowadza gruntowne zmiany nie tylko w składzie, ale również w pionie kierowniczym.

Szef drużyny BORA-hansgrohe Ralph Denk zdecydował o tym, aby rozstać się z dyrektorem sportowym Enrico Poitschke, który był częścią niemieckiego składu od początku, czyli od 2010 roku. Tłumaczy to rutyną, która wdarła się w struktury zespołu i potrzebą podążania za szybko zmieniającym się sportem.

Poitschke ma 52 lata i jest byłym profesjonalnym kolarzem. Karierę zawodnika zakończył w 2008 roku. Z BORĄ przeżył wszystkie szczeble i był świadkiem ewolucji zespołu do jednego z najlepszych na świecie.

– Oczywiście jestem zawiedziony tą decyzją i jest to dla mnie niespodzianka. Razem z Ralphem Denkiem budowałem ten zespół od początku i miałem wrażenie, że wykonujemy dobrą pracę. Jednak Ralph chce dodać wigoru drużynie na przyszłość, zapewnić jej nowe bodźce. Te wszystkie lata spędzone tutaj zachowam w pamięci. Będę pamiętał o naszym debiucie w Tour de France z Leopoldem Königiem, te wszystkie zwycięstwa w Giro d’Italia i na Vuelcie, a także sukcesy na Tour de France z Peterem, Lennardem, Nilsem, Patrickiem i Emu. Oczywiście nasze zwycięstwo w Paris-Roubaix w 2018 roku także było czymś niesamowitym. Jestem z tego wszystkiego dumny

– powiedział Poitschke w oficjalnym oświadczeniu zespołu BORA-hansgrohe.

Rolf Aldag przychodzi do zespołu BORA-hasngrohe po roku spędzonym w Bahrain-Victorious. Wcześniej pracował w kobiecej drużynie Canyon-SRAM, a także w trzech innych męskich drużynach kolarskich – HTC Highroad, Omega Pharma Quick-Step oraz Dimension Data, której pomógł wejść na poziom World Tour. Tak samo jak Poitschke jest byłym zawodowcem – ścigał się od 1990 do 2005 roku, a w 2000 roku zdobył tytuł mistrza Niemiec.

W BORZE będzie odpowiadał za kwestie sportowe, a także techniczne. Dla Denka ważne jest to, że współpracował z marką Specialized, na której rowerach ścigają się kolarze BORA-hansgrohe.

– Ralph zdołał zebrać na sezon 2022 grupę naprawdę utalentowanych kolarzy. Teraz trzeba stworzyć z nich drużynę, która będzie odnosiła sukcesy, tj. menadżerów sportowych, ale także trenerów. Z chęcią podejmę to wyzwanie i dziękuję Enrico, który wykonał w przeszłości świetną pracę i teraz będziemy mogli zbudować na tym zespół na światowym poziomie

– powiedział Aldag.

Przypomnijmy, że po tym sezonie z drużyny BORA-hansgrohe odejdą Peter Sagan, Pascal Ackermann, Erik Baska, Maciej Bodnar, Daniel Oss, Juraj Sagan, Rudiger Selig, Andreas Schillinger oraz Michael Schwarzmann.

Z kolei po dwóch latach przerwy do drużyny wraca Sam Bennett, a także Jai Hindley, Sergio Higuita, Aleksandr Vlasov, Shane Archbold, Ryan Mullen oraz Danny van Poppel.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments