fot. Getty Images

Drużyna SD Worx poinformowała, że Amy Pieters, która podczas zgrupowania w Hiszpanii doznała poważnego wypadku i urazu głowy, została przetransportowana do Holandii, gdzie będzie leczona dalej. 

Amy Pieters przebywała na zgrupowaniu z koleżankami z torowej reprezentacji Holandii. Kraksa wydarzyła się 23 grudnia. Zawodniczka mocno uderzyła głową i straciła w przytomność, a następnie w szpitalu w Alicante przeszła operację głowy i została wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej.

Początkowo lekarze planowali wybudzić ją po kilku dniach, ale ostatecznie wydłużono ten czas do tygodnia. Teraz stopniowo jest wybudzana i – jak poinformowała drużyna – jest w stanie stabilnym i oddycha samodzielnie.

– Wtedy, kiedy nasza zawodniczka zostanie w pełni wybudzona, lekarze będą mogli ocenić konsekwencje wypadku

– napisała drużyna SD Worx.

Amy Pieters miała zostać przewieziona do Holandii w czwartek 6 stycznia.

Byłą mistrzynię Europy oraz jej rodzinę wspiera kolarski świat. Zwycięstwo w GP Svena Nysa zadedykowała jej Lucinda Brand, która na kasku umieściła imię „Amy”.

– To bardzo trudny czas, ale milo jest zwyciężyć, chociaż dzisiaj nie jest to najważniejsze. Wciąż myślę o Amy i jej rodzinie. Mam nadzieję, że zaczerpną odrobinę siły z tego mojego zwycięstwa

– mówiła po wyścigu Lucinda Brand.

Z kolei Ellen van Dijk następująco napisała w mediach społecznościowych:

– Końcówka poprzedniego i początek następnego roku to zazwyczaj czas, aby zamieścić jakiś post, ale tym razem mam z tym problem. Nie ma nic ważniejszego jak Amy. Nie wiem, czy jeśli coś o niej napisze jej pomoże, ale kto wie. Niech moc peletonu będzie z tobą.

Ponadto solidarność z Pieters wyrazili między innymi Mark Cavendish, Filippo Ganna, Elia Viviani czy Elisa Balsamo. A podczas torowych mistrzostw Holandii niektórzy kolarze umieścili na swoich strojach „m” w serduszku.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments