Vacansoleil wraca do kolarstwa. Holenderska firma będzie sponsorem drużyn Jumbo-Visma.

Przypomnijmy, że w przeszłości Vacansoleil miało swoją grupę kolarską, w której zresztą jeździło trzech Polaków: Tomasz Marczyński, Jacek Morajko i Michał Gołaś (ten ostatni co nieco o swoim pobycie w niej opowiedział w obszernym wywiadzie dla naszego portalu). Ostatecznie zespół przestał istnieć po 2013 roku i firma na 8 lat wycofała się z kolarstwa. Vacansoleil skupiło się na promocji swojej marki w Internecie. Teraz jednak wraca i będzie wspierać zespoły spod szyldu Jumbo-Visma – nie tylko te kolarskie, ale także ekipę łyżwiarzy szybkich.

To jest dobry moment, by połączyć nasze mocne pozycje i stworzyć coś wspólnie. Jumbo-Visma to silna marka, więc cieszymy się, że możemy, jako Vacansoleil dołączyć do ich świata. Fakt, że kolarze i kolarki przez cały rok jeżdżą po świecie sprawia, że nasza współpraca jest jeszcze bardziej sensowna. Nasze pola kempingowe są rozsiane po całej Europie. Dlatego niezależnie od tego, gdzie odbywa się wyścig – zawsze masz blisko do jednego z naszych pól

– mówi Jacky Lambert – dyrektor Vacansoleil od spraw komercyjnych.

Najwięcej uwagi firma poświęci zespołowi kobiecemu. Będzie się pojawiać na jego koszulkach i spróbuje wykorzystać fakt, że zespół, w którym na co dzień jeździ Marianne Vos pojawi się na pierwszym Tour de France Femmes.

Poprzedni artykułQhubeka NextHash definitywnie kończy działalność
Następny artykułGroźny upadek Amy Pieters
Trenował kolarstwo w Krakusie Swoszowice i biegi średnie w Wawelu Kraków, ale ulubionego sportowego wspomnienia dorobił się startując na 60 metrów w Brzeszczach. W 2017 roku na oczach biegnącej chwilę wcześniej Ewy Swobody wystartował sekundę po wystrzale startera, gdy rywale byli daleko z przodu. W pisaniu refleks również nie jest jego mocną stroną, ale stara się nadrabiać jakością.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments