fot. Assos

Doświadczony, kolumbijski zawodnik Sergio Henao w ostatnim sezonie reprezentujący barwy zespołu Team Qhubeka NextHash poważnie myśli o zakończeniu swojej kariery zawodowego kolarza.

Sergio Henao nadal nie ma podpisanego kontraktu na przyszły sezon. Jest, to między innymi związane z tym, że najprawdopodobniej ekipa Team Qhubeka NextHash nie będzie w stanie zbudować składu na miarę jednej z drużyn z grona WorldTeams.

Tym samym stawia, to wielu kolarzy tej ekipy w bardzo trudnej sytuacji. Jednym z nich jest zwycięzca wyścigu Paryż-Nicea z 2017 roku – Sergio Henao. Kolumbijczyk w rozmowie z Teleantioquia Noticias powiedział, że nadal nie wie, jak będzie wyglądać jego życie zawodowe w 2022 roku.

Jeśli ta sytuacja będzie się dalej utrzymywać, to myślę, że to będzie koniec mojej kariery zawodowego kolarza. Być może nadszedł już czas, aby przejść do nowego etapu w moim życiu

– przyznał były zawodnik zespołów Team Sky i UAE Team Emirates.

Czas z pewnością nie gra na korzyść Sergio Henao, ale być może jeszcze, któraś z drużyn zaoferuje mu umowę, która pozwoli mu kontynuować swoją karierę w zawodowym peletonie.

Poprzedni artykułDaniel Arroyave uderzony przez samochód podczas treningu w Kolumbii
Następny artykułMark Padun stawia kolejne kroki na drodze ku spełnieniu marzeń [wywiad]
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments