fot. EF Education - Nippo

Daniel Arroyave, 21-letni Kolumbijczyk będący zawodnikiem ekipy EF Education – Nippo został potrącony przez samochód podczas wtorkowego treningu w regionie Antioquia w Kolumbii. Młody kolarz nie doznał żadnych poważnych kontuzji. 

Daniel wyjechał na trening wraz z dwójką towarzyszy i niespodziewanie został zahaczony przez nieuważnego kierowcę. Nagrania, które wyciekły do mediów społecznościowych kilka chwil po nieszczęśliwym wydarzeniu ukazują Kolumbijczyka siedzącego na trawie, trzymającego się za prawy łokieć oraz jego doszczętnie zniszczony rower.

Oto co sam poszkodowany miał do powiedzenia po swojej kraksie:

Całe szczęście nie stało się nic poważnego. Jestem tylko poobcierany, bez złamań. Apeluję do kierowców o więcej uwagi na drogach. Zwracajcie uwagę na pieszych i rowerzystów! Dzisiaj to byłem ja, miałem sporo szczęścia, jutro komuś innemu może już go zabraknąć. Sprzęt można wymienić, ale z życiem nie jest tak prosto. Dbajmy o siebie nawzajem, wszyscy dzielimy te same szosy.

Młody Kolumbijczyk jest obiecującym góralem, który właśnie ma za sobą swój pierwszy sezon jako zawodowiec. Kibice mieli okazję oglądać go w akcji chociażby podczas Tour de Pologne, gdzie walczył o miano najlepszego górala wyścigu, ostatecznie w tej klasyfikacji ukończył zmagania jako czwarty. Życzymy szybkiego powrotu do pełni zdrowia!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments