Nareszcie koniec jednej z ważniejszych sag transferowych. Mark Padun oficjalnie podpisał 3-letni kontrakt z EF Education – Nippo. Jego kontrakt w połączeniu z planami startowymi w barwach UAE Davide Formolo oznacza, że już tylko Phil Bauhaus z głośnych nazwisk pozostaje bez oficjalnej umowy.

Mark Padun od 4 lat mniej lub bardziej puka do światowej czołówki, niemniej to tegoroczny wyścig Critérium du Dauphiné z pewnością sprawił, że zaczął być traktowany jak kolarz do niej przynależący. Wszystko za sprawą dwóch wygranych etapowych Ukraińca w tej francuskiej etapówce. 25-latek całą zawodową karierę spędził w Bahrainie, a wśród jego sukcesów należy też wymienić wygraną klasyfikację generalną Adriatica Ionica Race czy triumf na etapie Tour of the Alps.

Moi rodzice rozumieli moje marzenia i cele. Zrozumieli, że trenowanie na obszarze objętym wojną to zły pomysł. Jesteśmy zawsze w kontakcie. Nawet teraz próbują mi pomóc, organizując dla mnie obóz treningowy. Jednocześnie staram się wytłumaczyć, że jestem już zawodowcem, mam mnóstwo obozów i to poza sezonem. Rozumiem ich jednak. Starają się dać z siebie wszystko. To wzruszające

— wspomina w obszernym artykule ekipy Mark Padun o swojej rodzinie. Z pewnością warto sobie cały przybliżyć, dostępny w poniższym Tweecie.

Poprzedni artykułWeening i Hoffman dyrektorami sportowymi w Team BikeExchange-Jayco
Następny artykułNaszosowa zapowiedź sezonu: EF Education – Nippo
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments