Bardzo utalentowany Włoch, 21-letni Riccardo Ciuccarelli, podpisał 2-letni kontrakt, począwszy od sezonu 2023, z drużyną Drone Hopper – Androni Giocattoli.

Riccardo Ciuccarelli to jeden z większych talentów młodego pokolenia pod kątem jazdy po górach we Włoszech. Wygrał w tym roku jeden z etapów Giro Ciclistico d’Italia, najważniejszego wyścigu dla orlików rozgrywanego w formule klubowej. To zresztą nie jedyny jego sukces w tym sezonie – jego łupem padł także klasyk do lat 23 – Gran Premio Sportivi di Poggiana.

Sezon 2022 spędzi w barwach obecnej drużyny, która przechodzi do grona ekip zawodowych na poziomie kontynentalnym – Team Biesse Carrera. Dla mierzącego 165cm Włocha będzie to jednak okres przejściowy, bowiem już od kolejnego roku będzie on związany 2-letnim kontraktem z Drone Hopper – Androni Giocattoli, czyli kuźnią talentów Gianniego Savio.

Aby oddać potęgę tej drużyny w szkoleniu kolarzy warto podać kilka nazwisk wychowanków – Egan Bernal, Diego Rosa, Fabio Felline, Iván Ramiro Sosa, Andrea Vendrame, Fausto Masnada czy Kevin Rivera – oni wszyscy stawiali pierwsze kroki w zawodowym peletonie właśnie w Androni. Dodatkowo warto wspomnieć fakt, że Ganni Savio myśli poważnie o przejęciu licencji WT i odbudowie włoskiego kolarstwa.

Co istotne dla takiego kolarza jak Riccardo Ciuccarelli to fakt, że już teraz wiadomo, że Drone Hopper – Androni Giocattoli będzie mocną ekipą w tamtych latach. Na sezon 2023 kontrakty ma podpisane bowiem 8 talentów – 3 Kolumbijczyków, Ekwadorczyk, Wenezuelczyk, Norweg i dwóch Włochów. Do końca 2024 roku umowę oprócz niego ma jeszcze gigantyczny talent – Santiago Umba.

Poprzedni artykułTour of Thailand 2021: Van Engelen wygrywa „królewski” etap, Sainbayar klasyfikację generalną
Następny artykułSantos Tour Down Under jednak nie odwołane? Opcją jest wrzesień
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments