Ekipa znana w minionym sezonie jako Drone Hopper Androni Giocattoli połączyła się z kolumbijskim składem Colombia Tierra de Atletas i w 2023 roku będzie ścigała się w trzeciej dywizji. 

Ostatnio głównym sponsorem składu Savio był start-up zarejestrowany w Madrycie – Drone Hopper. Jednak kryzys gospodarczy, który dotknął także Hiszpanię zmusił firmę do wycofania się ze sponsorowanie, a pod koniec sezonu kolarze nie mieli na czas wypłacanych pensji.

Drużyna Gianniego Savio istnieje od 1996 roku. Gdy spojrzy się na jej poprzednie nazwy można łatwo wywnioskować, że często zmieniała sponsorów. Wśród nich byli między innymi: włoski producent siodełek, kolumbijski producent napojów bezalkoholowych, a nawet wenezuelskie państwo. Pomimo to ciągłość funkcjonowania drużyny była zapewniona.

W październiku Savio powiedział portalowi Cyclingnews.com, że na koniec sezonu 2022 po raz pierwszy zmierzył się z sytuacją, w której nie mógł być pewien, czy jego ekipa będzie kontynuowała istnienie.

Informację o fuzji z kolumbijską drużyną jako pierwsza podała gazeta „Tuttosport” wydawana w Turynie – rodzinnym mieście Savio. Ten w późniejszym wywiadzie przyznał, że firma Drone Hopper go „wydymała”. Z drugiej strony zapewnił, że nie brakuje mu motywacji do dalszego zarządzania i jest dobrej myśli, jeśli chodzi o powrót do drugiej dywizji.

– Zaczynam od nowa na poziomie Continental z takim samym entuzjazmem, z jakim robiłem to 30 lat temu. Kolarstwo nadal jest moją wielką pasją, a współpraca z ludźmi z Ameryki Południowej jest dla mnie w pewnym sensie powrotem do korzeni. To właśnie tam odkryłem wielkie talenty jak chociażby Egan Bernal

– powiedział Gianni Savio, który zarządza kolarskimi drużynami od 1986 roku.

Poprzedni artykułPierwsza batalia „wielkiej trójki” w najbliższą niedzielę w Antwerpii
Następny artykułIgor Sęk przejdzie do Voster ATS Team
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments