fot. Klub Kolarski Tarnovia

Drugim nabytkiem, a dziesiątym kolarzem ogłoszonym w drużynie Voster ATS Team na sezon 2023 jest Igor Sęk. 19-latek podpisał właśnie swój pierwszy zawodowy kontrakt.

Igor Sęk w tym roku ścigał się w barwach Klubu Kolarskiego Tarnovia. Młody zawodnik w swoim pierwszym roku wśród orlików był m.in. 5. w Mistrzostwach Polski do lat 23 w jeździe indywidualnej na czas czy wygrał jeden z etapów Wyścigu Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej, gdzie zajął 2. miejsce w klasyfikacji generalnej. Jako junior Igor był m.in. brązowym medalistą mistrzostw krajowych na czas, a także plasował się w pierwszych dziesiątkach takich imprez jak Złote Koło w Dobczycach czy Szlakami Jury.

Ściganie w kategorii młodzieżowca było dla mnie nowym doświadczeniem, wiązało się z wyższym poziomem rywalizacji i innymi wyzwaniami organizacyjnymi. Byłem gotowy na tę zmianę i uważam, że dobrze wykorzystałem ten czas. Dojrzałem jako zawodnik i zbudowałem fundament fizyczny i mentalny do pójścia dalej. Odczuwam sporo emocji związanych z dołączeniem do Voster ATS Team. Jest to radość, ekscytacja i ogromna ciekawość: jak to będzie? Mam wrażenie, że jestem teraz jeszcze bardziej zmotywowany do rozwoju i uczenia się od starszych kolegów. Bardzo lubię się ścigać i czekam z niecierpliwością na nowe wyzwania związane ze startami na poziomie międzynarodowym. Naprawdę cieszę się, że tu jestem

— mówił 19-letni Igor Sęk po podpisaniu rocznego kontraktu z Voster ATS Team.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments