fot. UCI Cyclocross World Cup

Organizatorzy przełajowego Pucharu Świata opublikowali listy startowe kolejnej rundy cyklu, która odbędzie się w najbliższą niedzielę w Antwerpii. Znaleźli się na nich: Mathieu van der Poel (Alpecin-Deceuninck), Tom Pidcock (INEOS Grenadiers) i Wout van Aert (Jumbo-Visma), którzy zmierzą się ze sobą po raz pierwszy w tym sezonie.

Spośród zawodników z przełajowej „wielkiej trójki”, sezon najwcześniej rozpoczął aktualny mistrz świata, Tom Pidcock (INEOS Grenadiers), który w nogach ma już cztery wyścigi. W niedzielę w Hulst do ścigania wrócił Mathieu van der Poel (Alpecin-Deceuninck), a pod koniec tygodnia pierwszy start zaliczy ostatni z trzech przełajowych muszkieterów – Wout van Aert (Jumbo-Visma), występujący w koszulce mistrza Belgii.

Zmagania z cyklu Pucharu Świata w Antwerpii, które odbędą się w niedzielę, będą zatem pierwszym starciem całej „wielkiej trójki”. Oprócz nich, na opublikowanej liście zgłoszeń nie zabrakło też pozostałych gwiazd kolarstwa przełajowego, które regularnie ścigają się praktycznie od początku sezonu. W belgijskim wyścigu zobaczymy lidera Pucharu Świata, Laurensa Sweecka (Crelan-Fristads), a także: Larsa van der Haara (Baloise Trek Lions), Michaela Vanthourenhouta czy Eliego Iserbyta (Pauwels Sauzen-Bingoal).

Na liście zgłoszeń nie znalazł się natomiast Jorisa Nieuwenhuisa (Baloise Trek Lions), czwartego kolarza mistrzostw Europy, dla którego… zabrakło miejsca w kadrze Holandii.

W rywalizacji elity kobiet ponownie będziemy mogli oglądać dominujące zawodniczki, jak: Fem van Empel (Pauwels Sauzen-Bingoal), Puck Pieterse (Alpecin-Deceuninck) oraz Shirin van Anrooij (Baloise Trek Lions). Po krótkiej przerwie do ścigania wracają: Blanka Vas (Team SD Worx) – Węgierka stanęła w tym roku na najniższym stopniu podium mistrzostw Europy w Namur – a także Pauline Ferrand-Prevot (INEOS Grenadiers).

Na starcie wyścigu w Antwerpii zobaczymy też: Ceylin del Carmen Alvarado (Alpecin-Deceuninck), Denise Betsemę (Pauwels Sauzen-Bingoal), Inge van der Heijden (777) czy Sanne Cant (Crelan-Fristads). Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, na liście zgłoszeń nie znalazło się natomiast nazwisko aktualnej mistrzyni świata, Marianne Vos (Jumbo-Visma), która do rywalizacji zamierza wrócić na początku 2023 roku.

Listy zgłoszeń: mężczyźni, kobiety

Transmisje z wyścigów elity w Antwerpii będą dostępne w Playerze/GCN+ od 12.20 (kobiety) i 13.30 (mężczyźni).

Zapraszamy do lektury naszego przewodnika przełajowego po sezonie 2022/23.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments