fot. Gazprom – RusVelo

Ekipa Gazprom – RusVelo poinformowała dziś o zamknięciu składu na sezon 2022. Utworzy go 21 zawodników, wśród których znalazło się kilka zaskakujących nazwisk.

Rosyjski zespół Gazprom – RusVelo, wchodzący w skład drużyn ProTeams, w dość nieoczywisty sposób ogłosił nazwiska kolarzy, którzy podpisali z nim kontrakt od przyszłego sezonu. Drużyna po prostu… poinformowała o zamknięciu składu na rok 2022 i w oficjalnym komunikacie wymieniła wszystkich zawodników, którzy od 1 stycznia będą tworzyli ekipę ProTeams. W tym gronie znaleźli się oczywiście tacy kolarze, jak Ilnur Zakarin, Sergey Chernetskiy, Artem Nych czy Marco Canola i Christian Scaroni, ale nie zabrakło też nowych twarzy.

Do zespołu Gazprom – RusVelo dołączy aż pięciu Włochów – doświadczony sprinter Matteo Malucelli, utalentowany Andrea Piccolo, który wrócił do ścigania po problemach zdrowotnych i zwyciężył w Ruota d’Oro, wszechstronni Nicola Conci i Giovanni Carboni, a także Alessandro Fedeli, który w ubiegłym roku zajął piątą pozycję w Bretagne Classic – Ouest-France.

Włosi w Gazprom – RusVelo, ze względów sponsorskich, nie są żadnym zaskoczeniem, czego nie można powiedzieć o takich zawodnikach, jak Kevin Rivera czy Jose Manuel Diaz. Kostarykańczyk spędził pierwsze miesiące sezonu 2021 w ekipie Bardiani-CSF-Faizane, jednak pod koniec czerwca rozstał się z włoską drużyną. Jego ostatnim wyścigiem był Belgrade Banjaluka, rozgrywany w kwietniu. Jose Manuel Diaz może natomiast zaliczyć sezon 2021 do udanych – triumfował w nim w klasyfikacji generalnej i na etapie Presidential Cycling Tour of Turkey, a także zajął 10. miejsce w Tour de l’Ain.

W składzie rosyjskiej ekipy ProTeams na sezon 2022 znaleźli się też mistrz Czech, zwycięzca Memoriału Henryka Łasaka – Michael Kukrle oraz Eirik Lunder, który wygrał etap i „generalkę” Dookoła Mazowsza.

Skład Gazprom – RusVelo na sezon 2022: Ilnur Zakarin (RUS), Sergey Chernetskiy (RUS), Nikolay Cherkasov (RUS), Mathias Vacek (CZE), Artem Nych (RUS), Ivan Rovny (RUS), Pavel Kochetkov (RUS), Marco Canola (ITA), Petr Rikunov (RUS), Christian Scaroni (ITA), Denis Nekrasov (RUS), Dmitry Strakhov (RUS), Matteo Malucelli (ITA), Giovanni Carboni (ITA), Jose Manuel Diaz (ESP), Kevin Rivera (CRI), Andrea Piccolo (ITA), Michael Kukrle (CZE), Alessandro Fedeli (ITA), Nicola Conci (ITA), Eirik Lunder (NOR)

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments