fot. Israel Start-Up Nation

Sylvan Adams, jeden z właścicieli Israel Start-Up Nation, poinformował w rozmowie z portalem VeloNews, iż jedna z największych gwiazd drużyny – Chris Froome – ma zakończyć zawodową karierę właśnie w jego ekipie.

Jeden z najwybitniejszych, aktywnych zawodników – Chris Froome – na początku 2021 roku zdecydował się na zmianę barw. Po 11 latach spędzonych w Team Sky / Team INEOS, podczas których odniósł wiele triumfów, w tym zwycięstwa w takich wyścigach, jak Tour de France, Giro d’Italia, Vuelta a Espana czy Criterium du Dauphine, Froome dołączył do worldteamowej drużyny Israel Start-Up Nation.

W tym roku Brytyjczyk wciąż szukał formy sprzed wypadku podczas rekonesansu trasy indywidualnej jazdy na czas w Criterium du Dauphine 2019, w którym odniósł liczne złamania. Froome zaliczył 70 dni wyścigowych, w tym 21 w Tour de France, w którym wystartował pierwszy raz od trzech lat. W przyszłym sezonie, również w barwach Israel Start-Up Nation, Brytyjczyk będzie starał się wrócić do dawnej dyspozycji. Na razie nie mówi, kiedy zamierza zakończyć karierę, jednak, jak powiedział Sylvan Adams w rozmowie z portalem VeloNews, zrobi to jako kolarz izraelskiej drużyny.

W rozmowie z amerykańskim portalem Sylvan Adams przyznał też, że kontaktował się z kanadyjską firmą Premier-Tech w sprawie współpracy. Dodał jednak, że nie wiadomo, czy spółka, która w tym sezonie sponsorowała kazachską Astanę, dołączy do projektu Israel Start-Up Nation. Dodatkowo biznesmen poinformował, że na obecną chwilę skład izraelskiej drużyny na rok 2022 liczy 30 zawodników i jest w nim jeszcze miejsce na jednego kolarza. Jak na razie znamy nazwiska 26 z nich – wśród nich znajdują się między innymi tacy zawodnicy, jak Michael Woods, Giacomo Nizzolo, Jakob Fuglsang czy wspomniany już Chris Froome.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Michal

Froome powinien zakończyć karierę