fot. INEOS Grenadiers

Po dwóch latach spędzonych we francuskim Cofidisie, Elia Viviani wróci do ekipy INEOS Grenadiers. W brytyjskiej drużynie, wtedy pod nazwą Team Sky, ścigał się w latach 2015-2017.

Drużyna INEOS Grenadiers ogłosiła dziś czterech nowych zawodników. Rano poinformowano, że formację Dave’a Brailsforda wzmocni młody Kim Heiduk. Kolejnymi nabytkami zespołu są Omar Fraile, Ben Turner oraz Elia Viviani, który jeździł już w barwach brytyjskiej ekipy w latach 2015-2017. Triumfował wtedy między innymi na etapach Giro d’Italia, Tour de Romandie czy Eneco Tour, a także w jednodniowych wyścigach rangi World Tour – Bretagne Classic – Ouest-France oraz Cyclassics Hamburg.

W tym sezonie Włoch odniósł siedem triumfów, głównie we francuskich wyścigach rangi 1.1/2.1. Zwyciężał między innymi w Grand Prix d’Isbergues – Pas de Calais, Cholet – Pays de la Loire czy GP de Fourmies / La Voix du Nord. Viviani związał się z ekipą INEOS Grenadiers trzyletnim kontraktem.

– Od momentu opuszczenia ekipy, miałem w głowie myśl, że pewnego dnia do niej wrócę. Teraz nadszedł ten dzień, nie mógłbym być bardziej szczęśliwy. Przez wszystkie sezony spędzone poza drużyną, nie straciłem z nią kontaktu – z Dave’em Brailsfordem, Rodem Ellinghworthem, włoskimi kolarzami i trenerami. Przyjaźnię się z wieloma członkami ekipy, w tym z Dave’em. Czuję się, jakbym wracał do rodziny

– mówił Elia Viviani w komunikacie ekipy INEOS Grenadiers.

– W przyszłym roku chciałbym wygrać jak najwięcej wyścigów, ponieważ taka jest rola sprintera. Mogę też wspierać młodszych Grenadierów i przekazywać im moje doświadczenie. Mam nadzieję, że będę mógł być dla nich wzorem do naśladowania

– dodał.

W przyszłym roku w barwach INEOS Grenadiers zobaczymy wielu młodych kolarzy, w tym Bena Turnera, którego transfer również został dziś ogłoszony. W tym roku Brytyjczyk z dobrej strony pokazał się w Giro Ciclistico d’Italia, Tour Alsace, a także w mistrzostwach Wielkiej Brytanii U23 w indywidualnej jeździe na czas, w których zajął drugą pozycję. Podobnie jak Tom Pidcock, Turner uprawia też kolarstwo przełajowe.

Do drużyny INEOS Grenadiers od przyszłego roku dołączy też Omar Fraile, bardzo wszechstronny zawodnik, mający w swoim palmares zwycięstwa etapowe w Giro d’Italia i Tour de France, a także dwie klasyfikacje górskie Vuelta a Espana. W tym sezonie Fraile został mistrzem Hiszpanii ze startu wspólnego, pokonując Jesusa Herradę i swojego drużynowego kolegę (z Astana – Premier Tech), Alexa Aranburu.

– INEOS zawsze był drużyną, w której chciałem się ścigać. To zespół, w którym widać, że kolarze naprawdę pracują razem jako ekipa, a to właśnie lubię robić – pomagać moim kolegom z drużyny. Myślę, że będę pasował do tej drużyny i nie mogę się doczekać naszej wspólnej pracy

– powiedział Omar Fraile.

Oficjalnie w przyszłorocznym składzie ekipy INEOS Grenadiers znajduje się 31 zawodników, w tym Michał Kwiatkowski.

Poprzedni artykułTrzech Włochów wzmocni ekipę EOLO-Kometa
Następny artykułChris Froome zakończy karierę jako kolarz Israel Start-Up Nation
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments