Fot. Assos

W momencie, gdy wszystkim wydawało się, że jedyne innowacje w odzieży kolarskiej mogą kryć się w materiałach, to firma Assoss zrzuca na nas prawdziwą bombę. Pierwsze zimowe spodnie kolarskie z dedykowanymi panelami biodrowymi zapewniającymi ochronę nie tylko przed zimnem, ale przede wszystkim przed uderzeniami i otarciami!

Głównym materiałem wykorzystanym w produkcji tego modelu spodni jest OSMOS Heavy, czyli znana z poprzednich modeli tkanina charakteryzująca się bardzo wysokim poziomem ochrony termicznej dodatkowo szczotkowana od wewnętrznej strony. Przedni panel został wykonany z tkaniny OSMOS Light dodatkowo pokrytej perforowaną membraną SPHERE Ultra Hole, która usuwa nadmierne ciepło jednocześnie zapewniając zabezpieczenie przed wiatrem i wilgocią. Nogawki wykonano z paneli rollBar i Butterfly, których konstrukcja zapewnia idealne dopasowanie do kształtu nóg zapewniając efekt kompresji.

Największą technologiczną zaletą spodni Mille GT GTO C2 są jednak wkładki imapactPad wykonane z termoplastycznego poliuretanu. Przy jednoczesnej ochronie przed uderzeniami i otarciami nie blokują termowentylacji oraz swobody ruchów. Do tego dochodzi pokrycie całej powierzchni nogawek warstwą materiału Geoprene, będącej rozwinięciem neoprenu firmy Yamamoto, który charakteryzuje się jeszcze większą odpornością na wodę.

Sercem spodni jest wkładka Mille GTO C2, czyli najwyższy model wkładki szwajcarskiego producenta dodatkowo wspierany przez panele microShock i fliterFoam zapewniające najwyższy poziom tłumienia wibracji przy jednoczesnym optymalnym odprowadzaniu wilgoci na zewnątrz.

Co prawda niejedną osobę może odstraszyć cena spodni, ponieważ 2000 złotych niebezpiecznie zbliża się do minimalnego wynagrodzenia netto, jednak wziąwszy pod uwagę ochronę przed warunkami atmosferycznymi, a także uderzeniami i otarciami w porównaniu na przykład z kosztem zabiegu endoprotezoplastyki stawu biodrowego jest to zaledwie niewielki ułamek. Poza tym firma Assos stwierdzenie, że „nie ma złej pogody, są tylko źle dobrane ubrania” wprowadza na zupełnie nowy poziom.

Więcej: www.assos.com

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Timo
Timo

Ile waża te bibsy?

Albert
Albert

Fajnie ze sa w ofercie, ale – inowacja? Jakies 15 lat temu kupilem skuszony testem – chyba w bB – DAINESE winter bibs.
Rewelacja, niby do jazdy w terenie – te same miejsca chronione + kolna. Ale jak wyjelo sie ochraniacze na kolana – wyglad prawie szosowy i do tego material nie przewiewny na kolanach. 🙂