fot. Mario Stiehl / HRE Mazowsze Serce Polski

Paweł Bernas nie będzie w przyszłym sezonie zawodnikiem HRE Mazowsze Serce Polski. Kolarz powinien niebawem ogłosić nazwę swojej nowej grupy.

Bernas zawodnikiem ekipy Dariusza Banaszka był od stycznia 2020 roku, a więc od samego początku jej istnienia. Był największym nazwiskiem w ekipie, ponieważ poprzedni sezon spędził w worldtourowym CCC Team, w barwach którego zdążył przejechać nawet Vuelta a Espana.

Wydaje się, że 31-latek nie zawiódł oczekiwań szefa grupy z Mazowsza. Już w pierwszym wyścigu wywalczył dla niej pierwsze zwycięstwo (w GP Alanya), a później dołożył do niego kolejne – na etapie Giro della Regione Friuli Venezia Giulia.

Natomiast w zakończonym niedawno sezonie jego najlepsze wyniki to: zwycięstwo w klasyfikacji górskiej Alpes Isere Tour, 8. miejsce w CCC Tour i przede wszystkim górskie mistrzostwo Polski wywalczone w Łukowicy. Ostatnim wyścigiem w 2021 roku było Giro della Regione Friuli Venezia Giulia. Niestety musiał wycofać się z tej imprezy już po pierwszym etapie. Wszystko z powodu złamania obojczyka, którego nabawił się… w wyniku wypadku busa Mazowsze Serce Polski. Jak się okazuje, w ten przykry sposób Polak zakończył swój pobyt w ekipie.

Cześć Misiaczki!

Z końcem miesiąca rozstanę się z moją obecną drużyną HRE Mazowsze Serce Polski Cycling Team, z którą przejeździłem dwa super sezony!

Chciałem podziękować założycielowi ekipy Darek Banaszek za zaufanie i zbudowanie tak barwnego projektu 🤍❤️ Całej obsłudze, dyrektorom sportowym i sponsorom za zaangażowanie, pomoc i wsparcie w trakcie wyścigów i poza nimi 😉 Wszystkim zawodnikom, którzy przewinęli się przez nasz team w ostatnich dwóch sezonach za stworzenie super atmosfery i walkę do ostatniego tchu na każdym wyścigu!💥❤️

Z początkiem listopada zmieniam barwy i nie tylko 😉 ale o tym co przede mną napiszę niebawem! Teraz zostawcie lajka, czy tam serduszko, jeżeli dobrze bawiliście się wspierając mnie przez ostatnie sezony w czerwonych barwach ❤️

To były dobre dwa lata, jeszcze raz DZIĘKUJĘ!

– napisał na swoich social mediach sam Bernas. Teraz z niecierpliwością czekamy na kolejne wieści dotyczące przyszłości 31-latka.
Poprzedni artykułNowość: Zimowe spodnie Assos MILLE GT Winter GTO C2 z ochroną przed upadkiem!
Następny artykułPatryk Stosz zostaje w Voster ATS Team
Trenował kolarstwo w Krakusie Swoszowice i biegi średnie w Wawelu Kraków, ale ulubionego sportowego wspomnienia dorobił się startując na 60 metrów w Brzeszczach. W 2017 roku na oczach biegnącej chwilę wcześniej Ewy Swobody wystartował sekundę po wystrzale startera, gdy rywale byli daleko z przodu. W pisaniu refleks również nie jest jego mocną stroną, ale stara się nadrabiać jakością.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Michal

Oby przeszedł do wyższej dywizji ze wskazaniem na WT. Powodzenia!