fot. Voster ATS Team

Patryk Stosz przedłużył kontrakt z Voster ATS Team. Mający za sobą świetny sezon Polak zostanie w ekipie do 2023 roku.

Były zawodnik CCC Development Team jeździ w jednej z dwóch największych polskich ekip od 2020 roku. Trzeba przyznać, że jego pobyt w niej jest jak na razie bardzo udany – w pierwszym roku został najlepszym góralem Tour de Pologne, natomiast w tym sezonie stał się prawdziwym łowcą zwycięstw. Jego siedem triumfów daje mu 13. miejsce w całym peletonie (na 12. miejscu jest Phil Bauhaus, a na 14. Elia Viviani).

Choć mówiło się o tym, że usługami Polaka zainteresowane ekipy z drugiej dywizji, to dziś Voster ogłosił, że 27-latek nigdzie się nie rusza.

Bardzo się cieszę z przedłużenia kontraktu o kolejne dwa lata. Miałem kilka propozycji, ale wybrałem Voster ATS Team. Przedstawiciele sponsorów drużyny – Ryszard Roczniak i Jacek Krupa – gwarantują stabilizację i spokój w funkcjonowaniu drużyny, a to jest dla mnie bardzo ważne. Nie bez znaczenia były również wiara w moje możliwości, wsparcie jakie od nich otrzymuję oraz lepsze warunki kontraktu i silny skład ekipy na przyszły rok. Wierzę, że tegoroczne sukcesy to nie kres możliwości moich i drużyny. Mamy potencjał i mamy rezerwy. Ciągle się rozwijamy, a to dobrze wróży na przyszłość.

– zapowiedział.

To pierwszy kolarz, którego pozostanie ogłosił ostatnio Voster. Jednak ekipa zapowiada, że w najbliższym czasie powinniśmy poznać przyszłość kolejnych zawodników.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments