fot. Tour de Hongrie

7 zwycięstw i w sumie 12 miejsc na podiach wyścigów i etapów – to dorobek sezonu 2021 w wykonaniu Patryka Stosza. Daje mu to na ten moment 13. miejsce w rankingu światowym pod kątem wygranych, najwyższe spośród zawodników ekip trzeciej dywizji.

Zawodnik Voster ATS Team ma za sobą świetny sezon. Począwszy od dobrych wyników w Chorwacji było wiadomo, że noga potocznie mówiąc podaje, więc wygrana etapowa podczas Belgrade Banjaluka (2.1) stała się czymś, czego można się było spodziewać. Całą etapówkę Patryk skończył na 3. miejscu. Później przyszedł start w bardzo dobrze obsadzonym Tour de Hongrie (2.1), gdzie był 2. w klasyfikacji górskiej, a od czerwca zaczął się prawdziwy szał wygrywania u urodzonego w Kluczborku zawodnika.

Triumfował na etapach Małopolskiego Wyścigu Górskiego, Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków czy CCC Tour – Grody Piastowskie. Poza granicami naszego kraju zgarnął 2 odcinki i klasyfikację punktową Turul Romaniei (2.1), regularnie był wysoko w Okolo jižních Čech, które zakończył na 4. miejscu w klasyfikacji generalnej. Sezon zwieńczył triumfem etapowym podczas Circuit des Ardennes International.

fot. Procyclingstats

W czołowej „25” znajdziemy jeszcze Alana Banaszka, który ma po 5 wygranych, drugich oraz trzecich miejsc w tym sezonie. Pełny ranking dostępny jest w serwisie Procyclingstats POD TYM LINKIEM.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments