fot. A.S.O./Charly Lopez

Październik to nie tylko czas transferów, ale i pożegnań. Ekipa Bahrain – Victorious opublikowała listę 6 kolarzy, którym dziękuje za współpracę. Wciąż nieznany pozostaje zatem los aż 14 zawodników tej formacji z Bliskiego Wschodu, z drugiej strony oficjalnie zakontraktowanych na sezon 2022 jest ledwie 9 kolarzy.

Wout Poels, Scott Davies, Marco Haller, Kevin Inkelaar, Marcel Sieberg i Eros Capecchi – to oni na pewno żegnają się z tą drużyną. Wiadomo już, że trzeci z wymienionych Austriak podpisał 3-letni kontrakt z drużyną BORA-hansgrohe, z kolei przedostatni z wypisanych Niemiec kończy karierę, za to los pozostałej czwórki jest wciąż nieznany.

Należy się spodziewać dalszych komunikatów tej drużyny. Wśród kolarzy z niepotwierdzonym statusem na rok 2022 są bowiem m.in. Mikel Landa, Pello Bilbao, Matej Mohorič czy Phil Bauhaus. Ich przedłużenia wydają się być formalnością, z drugiej strony kto spodziewał się, że drużyna pożegna się z tak znaną w Holandii personą, jaką niewątpliwie jest Wouter Lambertus Martinus Henricus Poels? Pewnie niewielu.

Poprzedni artykułPatryk Stosz w gronie najskuteczniejszych kolarzy sezonu 2021
Następny artykułMateusz Gajdulewicz pierwszym wzmocnieniem HRE Mazowsze Serce Polski na 2022 rok
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments