fot. Giro d'Italia

Początek przerwy międzysezonowej od lat jest czasem, w którym organizatorzy Tour de France promują swój wyścig w egzotycznych kolarsko krajach, poprzez organizację przeróżnych kryteriów. Teraz w ich ślady poszło Giro d’Italia.

Wyścig ma być jedną z imprez towarzyszących Expo 2020 Dubai. To pierwsza światowa wystawa na Bliskim Wschodzie, która rozpoczęła się na początku października i potrwa do końca marca przyszłego roku. Kolarski event ma być częścią kampanii „Made in Italy”.

Sport międzynarodowy jest kluczowym elementem Expo 2020. Dlatego jesteśmy zachwyceni mogąc gościć pierwsze w historii kryterium Giro d’Italia, wraz z włoskim pawilonem i RCS Sport

– powiedział Kevin Brown – przedstawiciel VP Events and Entertainment, Expo 2020 Dubai.

Impreza zostanie poprowadzona po 2,1-kilometrowej trasie przypominającej kształtem symbol Giro d’Italia. Przyciągnie też wiele postaci znanych z tras worldtourowych wyścigów. W ZEA wystąpią przede wszystkim zwycięzcy wszystkich czterech klasyfikacji koszulkowych Wyścigu Dookoła Włoch: Peter Sagan (punktowa), Geoffrey Bouchard (górska) i przede wszystkim Egan Bernal (generalna i młodzieżowa).

Oprócz nich w imprezie wystąpią dwaj ulubieńcy włoskich kibiców – czasówkowy dominator, Filippo Ganna oraz Elia Viviani – 9-krotny zwycięzca etapowy wielkich tourów. Co ciekawe obaj kilka dni temu rywalizowali w torowych mistrzostwach świata w Roubaix i wrócili z imprezy ze złotymi medalami.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments