Fot. Assos

Bazując na doświadczeniach zdobytych podczas tworzenia linii produktów Skinfoil szwajcarska firma Assos stworzyła serię podstawowej warstwy odzieży kolarskiej Skin Layer. Składa się na nią osiem koszulek w dwóch krojach (damskim i męskim), oraz z trzema długościami rękawów.

Firma Assos grupuje swoją odzież w kategoriach od 1.3 do 3.3 zgodnie z filozofią Assos Layering System. Kategoria 1.3 przeznaczona jest na lato, 2.3 na wiosnę i jesień, a 3.3 na zimę. Produkty z nowej serii Skin Layer wpisują się w ta filozofię i poszczególne modele przyporządkowano odpowiednim kategoriom.

Największą zaletą nowej linii odzieży jest jej bezszwowa konstrukcja, dzięki czemu gładko przylega do skóry i nie powoduje otarć. Dodatkowo w tkaninach umieszczono włókna węglowe mające na celu lepsze odprowadzanie wilgoci ze skóry na zewnętrzną stronę tkaniny. Jednak włókna węglowe to nie jedyny dodatek. Wykorzystanie wełny w koszulkach z długim rękawem pozwala na lepsze utrzymywanie ciepła przy skórze.

W efekcie pozwala to na nieporównywalną z konkurencją regulację temperatury ciała we wszystkich warunkach atmosferycznych. Niezależnie, czy jeździmy wiosną, latem, jesienią, zimą, czy w trzaskających mrozach kolekcja Assos Skin Layer jest podstawą systemu odzieży warstwowej Assos. Jest to pierwsza warstwa przylegająca do skóry, oraz ostatnia jaką ściągamy.

Dzięki zastosowanym ulepszeniom nowa kolekcja zapewnia lepszą termoregulację, zwiększa komfort użytkowania oraz pozwala kolejnym warstwom osiągnąć swój pełny potencjał. Do sprzedaży najnowsza kolekcja Assos Skin Layer trafiła pod koniec sierpnia.

Więcej na www.assos.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments