Wraz z nadchodzącą zimą szwajcarska firma Assos zaprezentowała linię odzieży dedykowaną do jazdy na rowerze właśnie w tej porze roku. Kolekcja Assos Equipe RS Winter jest rozwinięciem ALS, czyli warstwowego systemu odzieży. Produkty w ramach tego systemu stworzone są tak, aby się uzupełniać i zapewnić podczas jazdy na rowerze komfort termiczny w każdych warunkach atmosferycznych.

Kolekcja zimowa zbudowana jest w oparciu o kurtkę zimową johDah i tworzy trzystopniową ochronę górnych partii ciała w warunkach zimowych.

Kurtka zimowa johDah wykonana została z włókien aktywowanych podczas wysiłku i gwarantuje idealną regulację temperatury ciała podczas długich sesji treningowych, oraz zimowych wyścigów. Na przednią część kurtki składa się kilka bardzo cienkich warstw – pierwsza z nich to warstwa buforowa, a na niej znajduje się warstwa wiatroszczelna i wodoodporna wykonana z włókien 3L SPHERE Light.

Na ramionach umieszczono otwory „dyfuzorowe”, których zadaniem jest wtłoczenie powietrza pomiędzy kolejne warstwy. Rękawy posiadają właściwości wiatroszczelne dzięki zastosowaniu włókien 3L ZigZaggy Foam. Dolna część pleców składa się z dwóch warstw – buforowej wykonanej z włókien OSMOS Light i wierzchniej OSMOS Heavy. Warstwa na górnej części pleców oraz ramion wykonana została z włókien 3L SPHERE Medium, a w tej części kurtki znajduje się także kieszeń, w której można umieścić kurtkę Clima Capsule, lub koszulkę Thermobooster. Cena kurtki to 2790 złotych.

Thermobooster to przylegająca do ciała koszulka zaliczana do warstwy pośredniej i dostępna jest w dwóch wariantach – z krótkimi rękawami, oraz z długimi rękawami i kapturem. Zgodnie z zamysłem producenta ubiera się ją na koszulkę Skin Layer i pod kurtkę johDah. Jej zadaniem jest zatrzymanie ciepła przy jednoczesnym odprowadzaniem wilgoci, za co odpowiadają włókna OSMOS Heavy. Jeśli podczas jazdy zrobi się cieplej, to można ją ściągnąć i umieścić w dedykowanej kieszeni kurtki johDah. W wersji z krótkim rękawem za koszulkę zapłacimy 645 złotych, a z długim rękawem i kapturem 730 złotych.

Clima Capsule to dodatkowa kurtka przeciwdeszczowa, którą zakłada się na kurtkę johDah. Wykonana jest z tkaniny o właściwościach wiatroszczelnych i wodoodpornych. Górna część kurtki wykonana jest z membrany ze specjalnymi cząsteczkami, które odbijają światła reflektorów i zwiększają widoczność osoby jej używających w warunkach ograniczonej widzialności. Jej koszt to 1030 złotych.

Dopełnieniem kolekcji zimowej są spodnie zimowe Assos Equipe RS Winter Bib Tights S9. Stworzono je w oparciu o technologię wykorzystaną w modelu Bonka, dodatkowo rozwijając ją o zdolności termoizolacyjne. Wykorzystanie technologii A-Lock pozwoliło na zwiększenie stabilności wkładki podczas jazdy zarówno na siedząco, jak i na stojąco. Cena spodni to 1640 złotych.

Nowa zimowa kolekcja firmy Assos jest już dostępna na stronie internetowej producenta oraz w partnerskich sklepach.

Poprzedni artykułDan Martin nie może doczekać się współpracy z Froomem
Następny artykułVuelta a Espana 2020: Michael Woods wygrywa
Oficer marynarki handlowej z wykształcenia i zawodu. Pracę na morzu łączy z pasją do kolarstwa, a w szczególności do klasyków. Ma jedną wadę - lubi pływać przed i biegać po rowerze.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments