fot. UAE Team Emirates

Kontrakt Maximiliano Richeze z zespołem UAE Team Emirates wygasa wraz z końcem obecnego sezonu. Umowa Argentyńczyka nie zostanie przedłużona, a on sam nadal szuka nowego pracodawcy na rok 2022.

Na przestrzeni kilku ostatnich lat Maximiliano Richeze był wymieniany jako jeden z najlepszych rozprowadzających dla swoich sprinterów. Niestety dla 38-latka obecny, jak i poprzedni sezon, również ze względu na zakażenie się koronawirusem podczas UAE Tour 2020 nie był zbytnio udany.

Sama końcówka tegorocznego sezonu była dla Argentyńczyka całkiem niezła, ponieważ był on głównym architektem dwóch triumfów etapowych Juana Sebastiána Molano podczas niedawno zakończonego Giro di Sicilia. Mimo tego kierownictwo ekipy UAE Team Emirates nie zdecydowało się przedużyć kontraktu z Richeze na kolejny sezon. Sam Argentyńczyk nie poddaje się i nadal chce kontynuować swoją przygodę ze sportem w roli zawodnika.

Rozmawiałem już z innymi zespołami, ale nie mam jeszcze konkretnej propozycji na stole. Chciałbym kontynuować swoją karierę. Nie myślę jeszcze o zakończeniu przygody ze sportem, ale być może jest, to mój ostatni rok. Jeśli to rzeczywiście będzie koniec, to chcę się pożegnać z kibicami we własnym kraju podczas najbliższego Vuelta a San Juan 

– powiedział Maximiliano Richeze z portalem BiciGoga.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments