fot. Cor Vos

Ekipa ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich będzie mieć, również swoją kobiecą grupę. UAE Team Emirates dokona akwizycji drużyny Alé BTC Ljubljana.

O wejściu zespołu znad Zatoki Perskiej do światowego, kobiecego kolarstwa na poziomie World Tour poinformował menedżer ekipy Mauro Gianetti.

Z przyjemnością informujemy, że pracujemy nad stworzeniem kobiecego zespołu, który będzie rywalizował na arenie światowej w ramach ambicji Zjednoczonych Emiratów Arabskich, aby rozwijać kolarstwo, wspierając nasz globalny projekt, który rozpoczął się w 2017 roku.

Wspólnie z drużyną Alè BTC Ljubljana znaleźliśmy odpowiednią okazję i możliwość, której szukaliśmy i we współpracy z UCI przygotowujemy wszystkie niezbędne dokumenty do zakończenia nabycia licencji World Tour od 1 stycznia 2022 roku

– powiedział Gianetti cytowany przez biuro prasowe zespołu UAE Team Emirates.

Szczegółowe informacje dotyczące struktury zespołu, składu, a także personelu ekipy mamy poznać w przeciągu kilku najbliższych tygodni. Już dziś wiemy, że zawodniczki będą, tak jak ich koledzy z męskiej części ekipy ścigać się i trenować na rowerach marki Colnago. Do tej pory zespół Alè BTC Ljubljana korzystał ze sprzętu innej włoskiej marki Cipollini.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments