fot. Bahrain – Victorious

Matej Mohorič i Sonny Colbrelli przedłużyli swoje umowy z ekipą Bahrain – Victorious. Słoweniec oraz Włoch podpisali ważne kontrakty do końca 2023 roku. 

Obaj wyżej wymienieni kolarze mają za sobą wybitne sezony. Matej wygrał między innymi dwa etapy Tour de France czy mistrzostwo swojego kraju, a także zanotował wiele istotnych miejsc w czołówce. Oto co 26-latek powiedział po ogłoszeniu tego ruchu:

Jestem członkiem tego projektu od lat, od początku wierzyłem w jego rozwój i nie myliłem się. Mamy grupę świetnych zawodników i wybitny sztab, ani przez moment nie przeszło mi przez myśl by opuścić tą grupę. Wejście na taki poziom jaki zaprezentowaliśmy w tym roku wymaga wiele pracy, ale damy z siebie wszystko by to powtórzyć i dalej wygrywać największe wyścigi świata.

Sonny Colbrelli ma za sobą sezon, którym na zawsze zapisał się na kolarskich kartach historii. 31-letni zawodnik triumfował w: Paryż-Roubaix, mistrzostwach Europy, Benelux Tour, a także etapach Tour de Romandie czy Criterium du Dauphine. Nowa umowa dla sportowca po tak wyjątkowym roku to był obowiązek. Oto co Sonny miał do powiedzenia po ogłoszeniu przedłużenia jego pobytu w ekipie z Bahrainu:

Cieszę się, że zostaje. Ta drużyna to dla mnie jak rodzina. Dorastałem sportowo razem z tym projektem i jestem za to bardzo wdzięczny. Bez tych ludzi dookoła nie byłbym tu gdzie jestem. Dziękuję im za to.

Zatrzymanie w swoich szeregach dwóch tak wartościowych zawodników
jak Mohorič i Colbrelli to z pewnością spory sukces sztabu drużyny Bahrain – Victorious. Łącznie jej skład odniósł w minionym sezonie 2021 aż 30 zwycięstw. Warto przypomnieć, że od przyszłego roku do tej formacji dołączy Polak – Filip Maciejuk.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Damian
Damian

Podejrzana ekipa