fot. Intermarche-Wanty-Gobert Materiaux

Dwóch kolarzy Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux – Lorenzo Rota i Louis Meintjes – przedłużyło swoje kontrakty. Obaj zawodnicy pozostaną w belgijskiej ekipie do 2023 roku.

Wchodzące w skład drużyn WorldTeams Intermarche-Wanty-Gobert Materiaux podpisało nowe umowy z Louisem Meintjesem i Lorenzo Rotą. Zawodnicy zdecydowali się zostać w drużynie co najmniej do 2023 roku. Chęć zatrzymania tej dwójki w swoich szeregach nie jest żadnym zaskoczeniem – obaj w tym sezonie prezentowali solidny poziom. Lorenzo Rota pokazywał się z bardzo dobrej strony we włoskich wyścigach, jak Trofeo Laigueglia, Coppa Sabatini, czy Tre Valli Varesine, które kończył w czołowej dziesiątce. Dobrze radził sobie też za granicą, chociażby w Clasica San Sebastian czy Tour de Pologne.

– Na każdy wyścig jadę z radością, że znów mogę spotkać się z rodziną Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux . W tej drużynie czuję się dobrze. Przedłużenie kontraktu było dla mnie logicznym krokiem. Pamiętam, jak ekipa niedługo po moim zatrudnieniu uzyskała licencję World Tour. Zastanawiałem się wtedy, czy od razu będę w stanie rywalizować na takim poziomie. Dzięki pomocy drużyny, moje wyniki znacznie przerosły moje oczekiwania. Z wyścigu na wyścig stawałem się coraz lepszy, szczególnie w Tour de France bardzo rozwinąłem się jako kolarz. Jestem dumny z tego, co dotychczas osiągnęliśmy, i zmotywowany, by kontynuować naszą wspólną przygodę

– powiedział Lorenzo Rota cytowany przez biuro prasowe Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux.

Kontrakt przedłużył też Louis Meintjes, który kilkukrotnie meldował się w czołowych dwudziestkach klasyfikacji generalnych worldtourowych wyścigów, w tym Tour de France, który ukończył na 14. pozycji. Kolarz z Republiki Południowej Afryki pojechał też bardzo dobrą Vueltę – po 18., ostatnim typowo górskim etapie zajmował 10. miejsce w „generalce”, jednak z powodu kraksy musiał wycofać się z rywalizacji.

Oprócz Louisa Meintjesa i Lorenzo Roty, w przyszłym sezonie w barwach Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux będą ścigać się między innymi tacy zawodnicy, jak Biniam Ghirmay Hailu, Alexander Kristoff czy Taco van der Hoorn.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments