fot. UCI Gran Fondo World Series

2 złote krążki w wyścigach ze startu wspólnego dołożyli reprezentanci Polski do 6 medali zdobytych podczas indywidualnej jazdy na czas podczas Mistrzostw Świata UCI Gran Fondo 2021, które zakończyły się wczoraj w bośniackim Sarajewie.

Panie do 50 roku życia oraz panowie do lat 60 rywalizowali na dystansie 100km, natomiast na starsze kategorie wiekowe czekało 66 kilometrów. Po drodze do pokonania były podjazdy, a kluczowym problemem dla zawodników była ujemna temperatura i intensywne opady śniegu. Wszystko to sprawiło, że Mistrzostwa Świata UCI Gran Fondo były bardziej rywalizacją na przetrwanie niż czysto sportowymi zmaganiami.

Gran Fondo World Championships Istočno Sarajevo 2021

Mimo wszystko świetnie odnaleźli się w tym reprezentanci Polski. Na dystansie 100km w kategorii K19-34 triumfowała Kamila Wójcikiewicz, której pokonanie tego dystansu zajęło 3:45:36, co dla zobrazowania trudności zmagań daje średnią 26,6km/h. W K35-39 po wygraną sięgnęła Alina Myłka, zaś u panów zabrakło medali. Najbliżej był 4. w kategorii M35-39 Marcin Białobłocki, łącznie rywalizowało 19 reprezentantów naszego kraju. PEŁNE WYNIKI.

W starszych grupach wiekowych nie powiodło nam się tak dobrze i nie do Polski nie przyjedzie żaden medal. Startowało tam jednak jedynie 2 naszych rodaków, a pełne wyniki znaleźć można POD TYM LINKIEM.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments