Fot. Andrzej Piątek / PZKol

Triumfami Marcina Białobłockiego, Michała Braulińskiego i Aliny Mylki zakończyła się rywalizacja w jeździe indywidualnej na czas podczas UCI Gran Fondo World Championships 2021. Polacy zdobyli łącznie 6 medali.

Mistrzostwa Świata odbywają się w Sarajewie, a zawodnicy rywalizują w kategoriach rozpiętych co 5 lat pominąwszy najmłodszą, obejmującą kolarzy i kolarki w wieku 19-34. W 22 grupach na listach startowych znalazło się 240 zawodników, wśród nich reprezentanci Polski. Każda z nich do pokonania miała pagórkowate 19,2km.

Najlepszy czas spośród wszystkich startujących osiągnął Marcin Białobłocki. Przejazd ze średnią 45,1km/h dał mu złoty medal w kategorii M35-39. Po identyczny krążek sięgnął zwycięzca w grupie M19-34 – Michał Brauliński. Trzecie złoto to zasługa Aliny Mylki startującej w K35-39.

Medale zdobywali jeszcze Marianna Hall – brąz w K19-34, Małgorzata Czerny – srebro w K60-64 i Jan Zderkiewicz – najniższy stopień podium w kategorii M75-79. Łącznie w stawce 240 zawodników znalazła się dwunastka naszych rodaków. Pełne wyniki można znaleźć POD TYM LINKIEM.

guest
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Yarpenn
Yarpenn

Alina Myłka, nie Mylka.

monika
monika

Brawo Gosia Czerny zasłużone, wypracowane zwycięstwo! Czekamy w Polsce.

yahu
yahu

BiaŁOBLOCKI n ie miał najlepszego czasu open

Marcin
Marcin

Białobłocki byl miernotą jako zawodowiec wiec leczy kompleksy w imprezach dla amatorow. Hipokryta i frajer bez honoru. No ale teraz moze blyszczec. Zenujaca postac.

giec
giec

to bez sensu dopuszczać byłych zawodowców do zawodów amatorskich