fot. Giro Ciclistico d'Italia

Mistrz Irlandii w wyścigu ze startu wspólnego z 2020 roku – Ben Healy podpisał dwuletni kontrakt z zespołem EF Education-Nippo.

21-letni Ben Healy jest utalentowanym kolarzem, który na przestrzeni ostatnich trzech sezonów notował bardzo wartościowe rezultaty. Ścigający się jeszcze obecnie w barwach zespołu Trinity Racing kolarz: wygrał etap Tour de l’Avenir w 2019 roku, w kolejnym sezonie triumfował na odcinku Ronde de l’Isard oraz w tym roku odniósł zwycięstwo podczas finałowego etapu Baby Giro.

Tak świetne wyniki w młodzieżowych kategoriach nie przeszły bez echa wśród drużyn należących do grona WorldTeams. Ostatecznie umowę z Irlandczykiem podpisała ekipa EF Education-Nippo. Jak stwierdził Ben Healy, od samego początku spodobała mu się wizja jego rozwoju, jaką przedstawiła mu amerykańska grupa prowadzona przez Jonathana Vaughtersa.

Kiedy rozpocząłem rozmowy z ekipą, było dla mnie jasne, że zespół ma dla mnie plan. To dla mnie wiele znaczyło. Zastanawiano się, w jaki sposób można mnie dopasować do drużyny.

Wkroczenie na ten poziom będzie dla mnie nowym wyzwaniem i nowym sposobem na ściganie się. Chciałbym po prostu wszystkiego się nauczyć i starać się pozyskać jak najwięcej od innych wielkich kolarzy, z którymi będę współpracował. Jestem tym faktem bardzo podekscytowany

– mówił Ben Healy w wypowiedzi cytowanej przez biuro prasowe zespołu EF Education-Nippo.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments