fot. HRE Mazowsze Serce Polski

Na Mazowszu odbył się dziś Ogólnopolski Wyścig Kolarski – Zakończenie sezonu kolarskiego o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego po Ziemi Wyszkowskiej. W zmaganiach elity mężczyzn triumfował Adam Stachowiak (HRE Mazowsze Serce Polski), który wyprzedził Stanisława Aniołkowskiego (Bingoal Pauwels Sauces WB) i swojego zespołowego kolegę, Marcina Budzińskiego.

Zawodnicy elity mężczyzn rywalizowali na 86-kilometrowej trasie w okolicach Wyszkowa. Mniej więcej w połowie dystansu od reszty kolarzy odjechała pięcioosobowa grupka. Utworzyli ją Adam Stachowiak, Marcin Budziński, Tomasz Budziński, Adrian Banaszek, reprezentujący HRE Mazowsze Polski, a także Stanisław Aniołkowski, który ściga się w barwach Bingoal Pauwels Sauces WB.

W końcówce wyścigu na atak zdecydował się Adam Stachowiak. Kolarz z Żyrardowa zdołał utrzymać się na czele i sięgnął po zwycięstwo. Oprócz niego na podium stanęli Stanisław Aniołkowski i Marcin Budziński. Na takim samym dystansie, jak elita, ścigali się juniorzy, amatorzy i mastersi. Wśród kolarzy do 19. roku życia najlepszy był Michał Pomorski z Warszawskiego Klubu Kolarskiego, który z dużą przewagą pokonał Adriana Kowalczyka (GKS Opty-Mazowsze) i Pawła Wróblewskiego (Stajnia Rowerowa Intercars Team).

Wśród mastersów najlepszy był Mirosław Jawnik, a w rywalizacji amatorów triumfowali Kamil Kuśmider (KK Catena Wyszków; M1 do 40 lat) i Stanisław Szubierajski (Świt/Mazowsze Serce Polski; M1).

Młodsze kategorie wiekowe i kobiety open rywalizowały w kryterium na rundach w Wyszkowie. W poszczególnych kategoriach zwyciężali: Michał Dereszkiewicz (SKK Sokół Sokółka; żak), Zuzanna Jankowska (Świt/Mazowsze Serce Polski; żakini) Anna Samecka (KS Społem Łódź; młodziczka), Artur Kuczyński (KKS Ciechanów; młodzik), Zofia Jakubowska (UKS Kolarz Nadarzyn; juniorka młodsza), Igor Rydzyński (KS Społem Łódź; junior młodszy) i Magdalena Kizerwetter-Świda (JB Rowery; kobiety open).

Od przyszłego roku wyścig ma być rozgrywany pod nazwą Grand Prix Wyszków. Został on wpisany do kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej na sezon 2022, o którym szerzej pisaliśmy TUTAJ.

Wyniki 86-kilometrowego wyścigu

Wyniki kryterium

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments