Foto: Voster ATS Team

Zakończył się francuski wyścig Circuit des Ardennes (2.2). Czwarty, ostatni etap padł łupem Patryka Stosza z ekipy Voster ATS Team. Było to jego siódme zwycięstwo w sezonie.

Ostatniego dnia rywalizacji w Circuit des Ardennes kolarze ścigali się na pagórkowatej, 171-kilometrowej trasie z Tournes do Charleville-Mezieres. Na trasie ulokowano aż osiem premii górskich, w tym trzy pierwszej kategorii – pokonywany dwukrotnie Côte d’Aiglemont (1,5 km; 7,6%) oraz Côte de La Rubrique (3,4 km; 6,1%).

fot. procyclingstats.com

Od startu tempo było bardzo wysokie – atakowali między innymi Stuart Balfour (Swiss Racing Academy), Tao Quemere (VC Villefranche Beaujolais) czy Magnus Brynsrud (Uno-X Dare Development Team), jednak wszystkie akcje były błyskawicznie kasowane. Około 40 kilometrów po starcie od peletonu oderwał się Mickael Guichard (Team Pro Immo Nicolas Roux), za którym pognali Bastien Tronchon (Reprezentacja Francji) i Leo Bouvier (Bike Aid), którzy po pewnym czasie dojechali do samotnego uciekiniera.

Peleton nie dawał jednak za wygraną i około 100 kilometrów przed metą tracił do trójki minutę. Wtedy na kontratak zdecydowali się Oskar Myrestol Johansson (Uno-X Dare Development Team) i Louis Coqueret (Leopard Pro Cycling), jednak mimo długiej pogoni nie udało im się dojechać do grupy. W międzyczasie przewaga uciekającej trójki powiększyła się do trzech minut.

Na około 60 kilometrów do mety zaczęła ona maleć. Ostatecznie uciekinierzy zostali złapani tuż przed wjazdem na rundę w Charleville-Mezieres. Mimo wielu prób ataków, do kreski dojechał peleton, z którego najszybciej finiszował Patryk Stosz z ekipy Voster ATS Team. Za Polakiem uplasowali się Robin Froidevaux (Swiss Racing Academy) i Leon Heinschke (Development Team DSM). W klasyfikacji generalnej triumfował Lucas Eriksson z Riwal Cycling Team.

Dla ekipy Voster ATS Team był to ostatni szosowy wyścig w sezonie 2021. W tym roku jej kolarze dziesięciokrotnie triumfowali w imprezach rangi UCI, w tym na etapach Belgrade Banjaluka i Turul Romaniei (2.1) oraz w wyścigu ze startu wspólnego o mistrzostwo Polski.

Poprzedni artykułParyż-Tours 2021: Puncher Demare wieńczy sezon triumfem
Następny artykułAdam Stachowiak przed Stanisławem Aniołkowskim w Wyścigu po Ziemi Wyszkowskiej
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments