Foto: SWpix.com

Marta Bastianelli (Alé BTC Ljubljana) wygrała po finiszu z grupy pierwszy etap The Women’s Tour i została liderką wyścigu. 

Siódma edycja The Women’s Tour rozpoczęła się od etapu z Bicester do Banbury. Panie miały do przejechania prawie 148 kilometrów. Na pagórkowatej trasie czekały na nie trzy oznaczone podjazdy.

Niestety na liście startowej nie było żadnych Polek.

Od samego początku było wiele prób ataków, ale peleton nie pozwolił na utworzenie się ucieczki. Pierwszą lotną premię wygrała Nina Kessler (Team TIBCO – SVB).

80 kilometrów przed metą akcję zawiązały Anna Christian (Drops – Le Col s/b TEMPUR) i Kirstie van Haaften (Parkhotel Valkenburg). Jednak ich odjazd trwał bardzo krótko.

Pierwszą premię górską Iron Down Hill wygrała Janneke Ensing (Team BikeExchange). Tuż przed kolejnym podjazdem z peletonu odjechały Femke Markus (Parkhotel Valkenburg) i Chiara Consonni (Valcar – Travel & Service).

Na górskiej premii pierwsza zameldowała się Consonni, a po podjeździe mieliśmy kolejny odjazd. Swoich sił spróbowała Anna Christian (Drops – Le Col s/b TEMPUR). Brytyjka została doścignięta przed lotną premią, na której kolejne trzy sekundy zgarnęła Nina Kessler.

Ostatni podjazd spowodował, że peleton lekko się naciągnął, a w odjazd zabrały się: Elise Chabbey (Canyon SRAM Racing), Amy Pieters i Demi Vollering (obie SD Worx), Soraya Paladin (Liv Racing) i Juliette Labous (Team DSM).

Peleton jednak nie dał za wygraną i dogonił harcowniczki. O zwycięstwie zadecydował finisz z grupy. Najszybsza okazała się Marta Bastianelli (Alé BTC Ljubljana). Kolejne miejsca zajęły Chloe Hosking (Trek-Segafredo Women) i Clara Copponi (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments