fot. Tomasz Marczyński

Już w najbliższą niedziele ostatni monument tego sezonu – Il Lombardia. Dziś ujawniona została wstępna lista startowa tej imprezy, a na niej czterech reprezentantów Polski. Są to: Rafał Majka (UAE-Team Emirates), Łukasz Owsian (Team Arkéa Samsic), Kamil Gradek (Vini Zabù) oraz Tomasz Marczyński (Lotto Soudal), dla którego będzie to ostatni zawodowy wyścig w karierze. 

Włoski klasyk jak co roku skrojony jest pod kolarzy, których dominującą umiejętnością jest wspinaczka. W tym roku na peleton czeka około 4500 metrów przewyższenia rozłożone na dystansie 241 kilometrów. Zawodnicy ruszą w miejscowości Como i po pokonaniu wielu wzniesień na swojej drodze zafiniszują w Bergamo.

Dla Tomasza Marczyńskiego będzie to ostatni zawodowy wyścig w jego długiej – 16-letniej karierze. Dla popularnego Polaka będzie to trzynasty start w monumencie oraz piąty we włoskiej Il Lombardii. Maniek na przestrzeni lat odniósł osiem zawodowych zwycięstw jego łupem padły między innymi dwa etapy hiszpańskiej Vuelty w 2017 roku czy aż trzy mistrzostwa Polski ze startu wspólnego. Marczyński, pod koniec swojej kariery, był wysoce cenionym pomocnikiem i jednym z kapitanów swojej ekipy. Poza Polakami lista startowa obfituję w wiele mocnych nazwisk. O triumf w Wyścigu Spadających Liści powalczą między innymi: Tadej Pogačar, Primož Roglič, Julian Alaphilippe czy Remco Evenepoel. Jako, iż to nadal tylko wstępne zgłoszenia brakuje na nich chociażby Alejandro Valverde, który na pewno pojawi się na linii startu w Como (podawała to jego drużyna), stąd wciąż możemy oczekiwać kilku zmian. Gdy pojawi się oficjalna mogą państwo się spodziewać dogłębnej analizy, która pojawi się na naszym portalu.

Wstępna lista startowa dostępna jest TUTAJ

guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Michal

18 startów Polaków w Monumentach w 2021 to wynik któremu pewnie szybko nie dorównamy biorąc pod uwagę stan polskiego kolarstwa i koszmarny PZKol

Abduu
Abduu

Dziadostwo. Szkoda kasy na napoje,i tak nic nie pokażą smutek ,nawet powietrza zabieranie i miejsca w peletonie .Lepiej do kościoła się pomodlić niech idą

Michal
Michal

Abduu powiedz… długo siedziałeś nad swoim wpisem?